Enstrüman Tamiri ve Bakımı Yaparak Para Kazanmak

Enstrüman Tamiri ve Bakımı Yaparak Para Kazanmak

Enstrüman kullanan kişi sayısının artması ve müziğe olan ilgi ile birlikte pek çok yerde enstrüman satış noktaları oluşturuluyor. Ancak kullanılan enstrümanlarda oluşan hasarlar ya da tamir gerektiren durumlarla ilgili tercih edilecek adres sayısı da oldukça az görünüyor. Gelecekte kazançlı olacak meslekler arasında bulunan enstrüman tamiri yaparak para kazanma fikri şimdiden sizin de ilginizi çekebilir.

Enstrüman Tamiri ve Bakımı Yaparak Para Kazanmak
Enstrüman Tamiri ve Bakımı Yaparak Para Kazanmak

Enstrüman Tamiri ve Bakımı Yaparak Nasıl Kazanç Elde Edilir?

  • Enstrüman bakımı yaparak para kazanmak istediğinizde öncelikle hangi enstrümanlar konusunda uzman olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor. Vurmalı çalgılar, yaylı çalgılar, üflemeli çalgılar gibi genel bir gruba ait enstrümanların da tamir ve bakımını yapabilirsiniz.
  • Enstrüman bakım ve onarımında kullanılacak olan ekipmanlara da sahip olmanız gerekir. Bu ekipmanlar olmadığında doğru bir şekilde işinizi yapamayabilirsiniz.
  • Enstrüman bakım ve onarımı yaptığınıza dair hazırlayacağınız ilanlar ile müşteri elde edebilirsiniz. Ayrıca online enstrüman sayfaları üzerinden de profil oluşturabilirsiniz.
  • Enstrüman satıcıları ile anlaşarak bakım ve onarım yaptığınıza dair kartlar bırakabilirsiniz. Zaman içerisinde müşteri aramak zorunda kalmayacağınız gibi müşteriler sizi bulmaya başlayacaktır.

Enstrüman Tamiri ve Bakımı Ne Kadar Kazandırır?

Enstrüman tamirinden elde edilecek kazanç genellikle enstrümana göre değişecektir. Eğer kaliteli bir iş çıkarıyorsanız ve enstrümanlardaki en ufak detayları biliyorsanız aylık kazancınız 3000- 7000 TL arası değişecektir. Gitar bakım ücreti gibi enstrümanlara ait ücretleri belirlemeniz halinde ise kazancınızı artırabilirsiniz. Günümüzde özellikle gitar oldukça popüler bir enstrüman. Ancak pek çok kişi bu enstrümanı çalmayı öğrenmelerine karşın herhangi bir bakım yapma konusunda bilgi sahibi olmayabiliyorlar. Bu yüzden de gitarlarına bakım yaptırmak insanlar tarafından sıklıkla başvurulan bir seçenek. Profesyonel anlamda gitar çalan bir kişi dahi bazen kendi enstrümanının bakımlarını kendisi yapayı seçmez ve bunu hakkıyla yapabilecek birisini arar.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir