3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak

3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak

3 boyutlu yazıcılar artık yavaş yavaş evlere girmeye başladı. Bu yazıcılar ile artık irili ufaklı pek çok eşya yapılabiliyor. Bunlar arasında araba parçaları da mevcut. Sizde bu yazıcılardan bir tane edinerek ek gelir sağlayabilirsiniz. 3 boyutlu yazıcı ile hediyelik eşya yaparak para kazanmak en mantıklı yöntemlerden bir tanesi. Küçük hediyelik eşyaların yapımı çok fazla uzun sürmeyeceği için kısa sürede çok fazla ve çeşitte hediyelik eşyaya sahip olabilirsiniz.

3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak
3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak

3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Elbette ilk önce kendinize bir 3 boyutlu yazıcı almalısınız. Bu yazıcıların fiyatları şu anda 3.000 ile 30.000 TL aralığında. Bu yazıcılar kendileri için özel olarak hazırlanmış dosyalar ile çalışırlar. Bu dosyalar internet üzerinde bolca bulabileceğiniz ve yapmak istediğiniz şekle ait dosyalardır. Bu dosyaları bilgisayarınıza indirip gerekli ölçeklendirmeyi yaparak yazıcınızın üretmesini sağlayabilirsiniz. Satış işlemi için yine en revaçta olan sosyal medya üzerinden satışı deneyebilirsiniz. Eğer zamanınız varsa ve tatil yörelerine yakınsanız, ürettiğiniz ürünleri buralarda bulunan dükkanlara da satabilirsiniz. Turistlerin gerçekten ilgisini çekebilecek hediyelik eşyalar çok fazla satacak ve burada bulunan hediyelik eşya dükkanlarının da ilgisini çekecektir. Ayrıca başkalarının kolay kolay yapamayacağı çeşitli projeler üretip bunları yazıcı ile çoğaltıp satarsanız, sizden başkası üretemediği için satışlarınızın devamlılığını da sağlamış olursunuz.

3 Boyutlu Yazıcı İle Hediyelik Eşya Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

3 boyutlu yazıcı teknolojisi henüz yeni sayıldığı için bu yazıcılarla üretilen şeyler de değerli sayılabilir. Bu bakımdan fiyatlandırma yaparken maliyeti, yazıcının çalışma süresini ve eğer ürünü kendiniz dizayn ediyorsanız emeğinizi de işin içine katarak fiyatlandırma yapmanız gerekmekte. Bununla birlikte uzun vadede yazıcı için sarf malzemesi ve yazıcı bakımı gibi masrafları da fiyatlandırma da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Evde makarna yaparak para kazanma konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.