Adsense İle Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen ve kazanılan miktarın en yüksek olduğu mecra Adsense’dir. Bu yöntem ile binlerce kişi, ev geçimini dahi sağlamaktadır. Para kazanmaya başlamak biraz zaman istese de, emeklerinizin sonunda çok ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu konuda hiç bilginiz yoksa ve adsense ile para kazanma yöntemini merak ediyorsanız, bu yazı tam da sizler için.

Adsense nedir?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google tarafından hizmete sunulan bir reklam ağı olan Adsense, kazancını web sitesi sahipleri sayesinde sağlamaktadır. Elde ettiği bu kazançların bir miktarını da site sahiplerine ödemektedir. Adsense ile para kazanma için bir Youtube kanalına, web sitesine veya blog sitesine sahip olmanız gerekir. Youtube kanalınıza yeterli sayıda içerik eklediğinizde kanalınız, para kazanmaya uygunluk açısından kontrol edilecektir. Videolarınız özgünlerse ve herkes için uygunlarsa, Adsense üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeteri kadar bilgi birikimine sahip olan kişiler ise bir web sitesi kurarak içerisine yeteri miktarda makale ekleyerek para kazanmak için talepte bulunabilir. Sitenizde yer alan yazıların tamamının özgün ve SEO uyumlu olması halinde, sitenize Adsense tarafından otomatik reklamlar eklenir. Bu reklamlara yapılan her tıklama üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

Yine Google tarafından sunulan bir hizmet olan Blogger ile herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan kolayca web sitesi oluşturabilirsiniz. Oluşturma tarihi 6 aydan uzun olan ve yeteri miktarda içeriğe sahip olan siteler kolayca Adsense ile para kazanabilir.

Adsense ile nasıl para kazanılır?

Siteleriniz veya Youtube kanalınız para kazanmak için uygun bulunduğunda, içeriğinizi ziyaret eden kişiler tarafından reklamlarınız tıklanırsa, para kazanabilirsiniz. Her tıklamadan kazanacağınız miktar farklı olsa da sitenizin içeriğine göre 500 ile 10.000 TL arası rakamlar kazanabilirsiniz. Adsense ile para kazanma işleminin adımlarından biri de, hesabınızı para çekmek için uygun hale getirmektir. Google tarafında belirlenen taban kazanca ulaştığınızda vermiş olduğunuz adrese bir PIN gönderilmektedir. Bu PIN’i gerekli yere girdiğinizde hesabınız, para çekmek için gerekli tüm şartları sağlamış olacaktır. Aylık olarak 200 TL kazanca ulaştığınızda ise vermiş olduğunuz hesap numarasına kazançlarınız aktarılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.