Ahşap Boyama Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Ahşap Boyama Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

İlk bakışta ahşap boyama insana biraz zor gelebilir. Ancak bu konuyla ilgili internet üzerinde binlerce video mevcut. Bu videolarda ahşap boyamanın nasıl yapıldığı ve ne gibi teknikler kullanıldığı anlatılmakta. Ama ne olursa kesinlikle ressamlık kabiliyeti gerektirmeyen bir iş. Ahşap boyama yaparak ek gelir elde etmek şu anda ek gelir için yapılan işlerin en başında gelmekte. Çok düşük bir sermaye ile ahşap boyama yaparak yaptığınız çalışmaları satabilirsiniz.

Ahşap Boyama Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Ahşap Boyama Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır? Nelere İhtiyaç Var?

İki türlü ahşap boyama vardır. Bir tanesi tablo çerçevesi, mücevher kutusu, ayna çerçevesi ya da ahşap hediyelik eşyaları albenisi olan renklere boyamak, diğer ise boya yerine eskitme tekniği uygulamak. Eskitme tekniği daha çok antika görünüm yarattığı için kadınların daha çok ilgisini çekmekte. Bu bakımdan eskitme yapılan eşyalar odalarda önemli bir dekor malzemesi haline gelmekteler. Gençler ise daha pastel renkleri olan ahşapları seçmekteler. Yaptığınız çalışmaları sosyal medya üzerinden kolay bir şekilde satışa çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte sizinle aynı işi yapan kişilerle ortaklaşa sergiler açarak yaptığınız çalışmaları bu şekilde de satın alabilirsiniz. Ahşap boyama tamamen el emeği olduğundan dolayı sattığınız çalışmalardan tatmin edici bir gelir elde etmek mümkün.

Ahşap boyama için buna uygun boya takımlarınızın olması gerekiyor. Ahşabın durumuna göre uygulanacak boya da farklı olmalı. Bazı ahşaplar üzerinde su bazlı boyalar istenilen etkiyi yaratmıyor ve kolayca çıkabiliyor. Buna dikkat edilmesi gerek. Boyama yapacağınız ahşapları kendiniz satın alabileceğiniz gibi, internetten bulabileceğiniz çeşitli tasarımları da marangozlara ağaç seçimini yaparak kestirmeniz de mümkün.

Ahşap Boyama Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Ahşap boyama el emeği olduğu için hazır satılan muadillerine göre daha pahalı olacaktır. Bununla birlikte ahşabın büyüklüğü, kalitesi ve bulunabilirliği de fiyat üzerinde etkilidir. Ahşap boyama yaparak bir ay içinde 2500 ile 4000 TL arasında ek gelir elde etmek mümkündür.

Ev hanımları için ek gelir fikirleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.