Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Son yıllarda özellikle Çin menşeli plastik oyuncaklarda, çocuk sağlığı açısından problem yaratacak kimyasallar bulunduğunun ortaya çıkması sonrasında tüketiciler, sağlık açısından tehdit oluşturmayan ahşap oyuncaklara yönelim göstermekteler. Bu yönelim, ahşap oyuncak sektöründe bir canlanmaya sebep olmasının yanında, ahşap oyuncak yaparak para kazanmak fikrini de canlandırıyor. Özellikle ev hanımları, emekliler ve öğrenciler için hem keyifli hem de yüksek getirili olan ahşap oyuncak yapıp satarak para kazanma fikri, son zamanlarda popülaritesini arttırıyor.

Ahşap Oyuncak Nasıl Yapılır?

Kabul edelim, muhtemelen hiçbirimiz, ahşap oyuncak yapımı konusunda bilgiye sahip değiliz. Tam da bu noktada birçok belediye, ücretsiz olarak ahşap oyuncak yapımı kursları vermektedir. İlçe, il ya da büyükşehir belediyenizin ilgili birimleriyle (halk eğitim merkezi, yaşam merkezi vb.) görüşerek, belediyenizin bu kursu sunup sunmadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer belediyeniz bu tür bir kurs sunmuyorsa da üzülmeyin – YouTube üzerinde bu konuyla ilgili muhteşem bir arşiv var. YouTube’da arama çubuğuna “ahşap oyuncak yapımı” yazarak birçok videoya ulaşabilir, birçok kanala göz atabilir ve video anlatımları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı da katarak, harika oyuncaklar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapımı için gereken tüm ekipmanı ve malzemeyi, dekorasyon mağazalarında, büyük kırtasiyelerde ve bijuterilerle bulabilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar Nasıl Satılır?

Ahşap oyuncak yapımı, işin eğlenceli kısmı – satış konusunda elbette biraz çabalamanız, potansiyel müşterilere ulaşmak için emek sarfetmeniz gerekecek. Bijuteri mağazalarıyla, kırtasiyelerle, oyuncak dükkanlarıyla konuşarak ürünlerinizi gösterebilir, satış ortaklığı işine girerek söz konusu kişi ya da dükkanlara kar payı teklif edebilirsiniz.

Sosyal medyada, özellikle de Instagram’da bir hesap açabilir, tanıdıklarınızın da yardımıyla takipçi sayınızı arttırabilir ve Instagram üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz. Instagram’a alternatif olarak Facebook’ta sayfa açabilir ya da Pinterest üzerinde ürünlerinizi sergileyerek, potansiyel müşterilerinize erişme şansınızı arttırabilirsiniz.

El yapımı ürünlerin satıldığı fuarlara katılabilir, kendinize bir stand açabilir ve bu fıarlarda yüksek ziyaretçi potansiyeliyle satış yapabilirsiniz.

Eğer ki turistik bir kentte yaşıyorsanız, turistlerin yoğun olduğu bölgelerde stand açarak, ürünlerinizi sergileyebilir ve satış yaparak para kazanabilirsiniz. Farklı kişi ya da dükkanlara kar payı önererek satış yaptırma fikrini, söz konusu turistik bölgelerde de uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.