Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Online alışveriş yapan kişilerin sayısı arttıkça online satış yapan kişilerin sayısı da artıyor. Alışveriş siteleri üzerinden satış yapmak ise kazanç elde etmek isteyenlerin yeni odak noktası oluyor. Gittigidiyor, Hepsiburada, Sahibinden, E-Bay, Amazon gibi yüzlerce site üzerinden elinizdeki ürünleri satabilir ve hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak
Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Alışveriş Sitelerinden Nasıl Satış Yapılır?

  • Online olarak alışveriş yapılabilen sitelere üye olarak ürünleriniz için buralardan ilanlar açabilirsiniz.
  • Müşterilerinizin ürünlerinizle ilgili istediği bilgileri sunmanız önemli bir konudur. Ürününüze dair bütün bilgileri doğru bir şekilde sunmaya gayret etmelisiniz.
  • Ürün stoklama gibi bir sıkıntı yaşıyorsanız dropshiping ile satış yapmak gibi tedarikçilerle ortak bir iş yürütebilirsiniz.
  • Online dünyada rekabet ortamı daha hissedilir durumda olduğundan dolayı fiyat belirlemesi yaparken yüksek fiyatlar sunmak isteseniz dahi hediyeler ve ücretsiz kargo gibi seçenekler sunmaya çalışmalısınız.
  • Ürün çeşitliliği sunmanız ve ürünlerinizi pazarlayabilmek için uygun başlıklar ve açıklamalar belirlemeniz gerekir.
  • Tedarikçi seçiminde güvenilir adreslerle çalışmanız gerektiği gibi ödeme sisteminizi sağlam bir şekilde oluşturmanız ve kapıda ödeme ayrıcalığı gibi eklemeler yapmanız da satışlarınızı artıracaktır.

Alışveriş Sitelerinde Satış İle Ne Kadar Kazanılır?

Gittigidiyor’da ürün satmak veya farklı sitelerde ürün satmak tamamen sizin ihtiyaç duyulan ürünleri uygun fiyatlara sunmanıza ve kampanyalar düzenlemenize bağlı olarak artış gösterecektir. Aylık olarak en az 1000 en fazla ise 10.000 gibi oldukça yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. Bir süre sonra çok fazla ürün satmaya başlarsanız o zaman kargo firmaları için de cazip hale gelmiş bir satıcı olabilirsiniz. Çok fazla kargo göndermek br süre sonra  kargo şirketleriyle aranızda anlaşmalar sağlamanıza da sebep olacaktır. Bu anlaşmalar ile kargo gönderiminizi de daha hesaplı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.