Arabaya Reklam Alarak Ek Gelir Elde Etmek

Arabaya Reklam Alarak Ek Gelir Elde Etmek

Arabaya reklam alarak ek gelir elde etmek, dünyada uzun süredir yaygın bir şekilde kullanılan reklam yöntemleri arasında. Ülkemizde ise henüz yeni yeni fark edilmeye başlanan bir yöntem. Fark edilmeye yeni başlanıyor çünkü bir süredir zaten araçların üzerinde çeşitli reklamlar yayınlanmakta. Burada taksileri ya da başka toplu taşıma araçlarını işaret etmiyoruz. Tamamen kişisel araçlar üzerinde kullanılan bir reklam yöntemi.

Arabaya Reklam Alarak Ek Gelir Elde Etmek
Arabaya Reklam Alarak Ek Gelir Elde Etmek

Arabaya Reklam Alarak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bunu için ilk önce bir aracınızın olması ve yasal olarak trafikte dolaşma yükümlülükleri yerine getirilmiş olması gerekiyor. Bir başka deyişle aracın muayenesinin yapılmış ve vergi borcunun olmaması gerek. Bu noktadan sonra yapılacak olan ise reklam alınabilecek kişi ya da kurumlarla bir araya gelebilmek. Bunun için internet üzerinde pek çok site mevcut. Bu siteler aracılığıyla aracınızın belirli yerlerine reklam stickerları yapıştırarak trafikte dolaşıyorsunuz.

Reklam alınabilecek sitelerin başına www.arabalira.com sitesi gelmekte. Bu siteye üye olduktan sonra elbette hemen kazanmaya başlamıyorsunuz. Site tarafından aracınızın marka ve modeli, büyüklüğü, bir günde ne kadar yol gittiğiniz gibi çeşitli kriterlere göre bir eleme yapılıp, kalan araç sahipleriyle anlaşma sağlanıyor. Anlaşma sağlandıktan sonra aracınıza takılan bir verici ile aracınızın gün içindeki hareketleri izleniyor. Bir başka deyişle aracınıza reklam aldıktan sonra, anlaşma yaparken taahhüt ettiğiniz günlük mesafeyi gerçekten yapıp yapmadığınız takip ediliyor.

Arabaya Reklam Alarak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilebilir?

Arabaya reklam alarak elde edeceğiniz gelirin oranı aracınız üzerinde kullanılan reklamların boyutları ve fazlalığıyla doğru orantılıdır. Örneğin, aracınızın her yerine reklam alırsanız bir ayda ortalama 500 TL gibi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer sadece camların üzerinde reklam alırsanız bu gelir 150 TL’ye kadar düşmekte. Günde ortalama 4 saatini trafikte geçiren insanlar sıkılmamak için başka araçları izlemeye başlarlar. İşte arabaya reklam alma olayı da bu noktada devreye giriyor.

Oyun oynayarak ek gelir elde etme hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.