Arabaya Reklam Alarak Para Kazanmak

Günümüzde birçok firma, reklamının yapılabilmesi adına farklı yöntemler uygulamaktadır. Reklam çalışmaları için her ne kadar internet en önemli faktör olsa da, akıllarda kalıcı olabilmek ve daha düşük maliyet ile reklam yapılabilmesi adına farklı yöntemler de kullanılabilmektedir. Bunlardan en ilginçlerinden birisi olan da araçlara reklam satılmasıdır. Bu reklam çalışmasında, firma logosu ya da ürünlerinin yer aldığı giydirmeler doğrudan araçlara yapılmaktadır. Eğer sürekli olarak aracınız ile hareket halindeyseniz, sizler de arabaya reklam alarak para kazanmak için önemli bir adım atabilirsiniz. Her ne kadar mümkün olmayan bir reklam çalışması gibi görünse de, düşünüldüğü zaman gün içerisinde birçok bu gibi durum ile karşılaşmaktayız. Araç sahipleri için oldukça karlı olan bu iş için elbette taşınması gereken bir takım şartlar bulunmaktadır.

Araca Reklam Alabilmenin Şartları Nelerdir?

Arabaya reklam alarak para kazanmak isteyen kişilerin, yukarıda da belirttiğimiz gibi bir takım şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Bu şartları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Araçlarınızın eski model araçlardan oluşmaması gerekmektedir.
  • Aracınız ile sürekli olarak seyir halinde olmanız ya da şirket aracı ise, gerekli yasal evrakların tamamlanması gerekmektedir.
  • Firmanın reklamının yer aldığı aracı kullanacak olan kişinin daha önce herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olması, markayı zedeleyecek şekilde de araç kullanmaması gerekmektedir.
  • Arabaya reklam alarak para kazanmak isteyen kişiler ile firmalar arasında belirli bir anlaşma yapılmaktadır. Bu anlaşma yapılırken de araç sahiplerinin bulunması gerekmekte ve sözleşmeye doğrudan ruhsat sahibinin imza atması gerekmektedir.
  • Firmalar zaman zaman özel türde bir araç talebinde bulunabilecektir. Burada reklamın büyüklüğü büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı otomobil ya da ticari aracınız için farklı reklam teklifleri alabilir ve farklı fiyat alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Araca Reklam Alarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Gün içerisinde aktif bir şekilde trafikte olanlar ya da zaman zaman seyahat edenler, düşündükleri zaman birçok markadan bu reklamlar sayesinde haberdar olduklarını görecektir. Araçlara dikkat çekici bir şekilde yapılan bu reklamlar, hem firmaya sempati duyulması hem de akılda kalıcı olması konusunda ciddi destek sağlamaktadır. Bununla birlikte, son dönemlerde bu tarz reklam çalışmalarının oldukça arttığını da söyleyebiliriz. Bunun nedenleri arasında en önemlisi de, araca reklam alarak para kazanmak isteyen kişilere firmalar tarafından ciddi ücretler ödenmesi gelmektedir.

Geçtiğimiz dönemlere bakıldığı zaman, araca reklam alarak para kazanmak isteyen kişilere 300 TL’den başlayarak 2 bin liraya kadar aylık ücretler verildiğinmi görmekteyiz. Burada miktarlar reklam boyutu ve firma inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak, günümüzde bu fiyatlar bir hayli yükselmiş durumdadır. Şu an baktığımız zaman, kişilere aylık olarak en az 2 bin TL ile 5 bin TL arasında ücret verildiği görülmektedir.

Araca Reklam Alarak Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıda da görüldüğü gibi kişilerin araçlarına alacakları reklamlar sayesinde aylık 5 bin TL’ye kadar ek kazanç elde etmesi mümkündür. Ancak, burada farklı işleyişler söz konusu olabilmektedir. Örneğin, kişiler araçları ile gün içerisinde sürekli olarak aktif ise, bu durumda ek bir şarta gerek kalmadan reklam işi alabilirler ve seyahatleri sırasında da firmaların reklamlarını yapabilirler. Ancak, firmalar zaman zaman farklı teklifler de sunabilmektedir. Yani, aracınıza firmanın reklamları giydirildikten sonra istenen tarih ve saat aralığında, firmanın tercih ettiği bir semt ya da ilde, gezmeniz istenebilmektedir. Bu tarz işlerde normal şartlara göre daha fazla ücret ödemesi yapılmaktadır. Tercih ederken ise, günlük aksiyon planınızı kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.