Araç Alım Satımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Araç Alım Satımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Araç alım satımı yapabilmek için en az bir araba parası kadar sermayeye ihtiyaç var. Ancak öyle son model bir araç değil. Orta seviye bir araç alarak, eksiklerini tamamlayarak aldığınız fiyattan daha yüksek bir fiyata satışını yapabilirsiniz. Bu sayede de normal işinizin dışında da bir ek gelir elde etmiş olursunuz. Aslında araç alım satımı yaparak ek gelir elde etmek ülkemizde uzun zamandır insanlar tarafından yapılan bir iş.

Araç Alım Satımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Araç Alım Satımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Araç Alım Satımı Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bir işten ek gelir elde etmek demek asıl yaptığınız meslekten kazandığınız paradan daha az kazanmanız anlamına geliyor. Ancak ara alım satımı yaparak ileride bu işin ek gelir kazandırması yerine gerçek bir gelir kapısı olmasını sağlayabilirsiniz. İlk sattığınız araçlardan belki çok düşük karlar edeceksiniz. Ancak bu işte yorulmayacağınızı da unutmamak gerekiyor. İlerleyen zamanlarda yeterli sermayeyi bulunca aynı anda birden fazla araç alım satımı da yapabilirsiniz. Günümüzde galeri esnafı olan pek çok kişi de kendi mesleklerine bu şekilde başlamışlardır.

Araç alım satımı çok dikkat edilmesi gereken bir konu. İşin ucunda insan hayatı olduğu için alıp sattığınız araçların düzgün ve bakımlı araçlar olmalarına dikkat etmek gerekiyor. Geçmişte kaza yaşamış araçlar düzgün şekilde tamir edilmedikleri taktirde tehlike arz etmeye devam ederler. Bu yüzden satın almadan önce ve satarken mutlaka ekspertizlerde araçların eksiklilerine baktırmak son derece önemli.

Araç Alım Satımı yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Sıfır kilometre araç fiyatlarının çok da ucuz oldukları söylenemez. Bu da insanları ikinci el araç almaya yöneltiyor. Araç alım satımlarında elde edeceğiniz karı tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Başlangıçta iki ayda bir araç satsanız ve 3000 TL kar etseniz bu bile iyi bir ek gelir anlamına geliyor. Araç alım satımlarını sıklaştırdığınız taktirde kazancınız da o kadar artacaktır.

Cep telefonu kılıfı satarak para kazanma hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.