Araç Kiralayarak Ek Gelir Elde Etmek

Araç Kiralayarak Ek Gelir Elde Etmek

Araç kiralayarak ek gelir elde etmek özellikle şehirden uzak bölgelerde insanların sıklıkla uyguladıkları bir yöntem. Şehirden uzak bölgelerde yapılmasının bir sebebi de trafiğe ya da şehirler arası yollara çıkmadan daha çok yakın çevrede dolaşılması için. Çünkü kendinize ait bir aracı kiraya vermenin doğuracağı çeşitli can sıkıcı durumlar olabilir. Bu yüzden bazı şeyleri göze alıp öyle bu işe girmeniz gerekiyor.

Araç Kiralayarak Ek Gelir Elde Etmek
Araç Kiralayarak Ek Gelir Elde Etmek

Araç Kiralayarak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Bu işten ek gelir elde etmeden önce kendinize ait bir aracınızın olması gerekmekte. Bu aracı isteyen kişilere belirli zaman dilimleri içerisinde vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Elbette ülkemiz trafik yasalarına göre aracınızla başka birinin kaza yapması durumunda siz de sorumlu olarak kabul ediliyorsunuz. Bu bakımdan bu işin riskini unutmamak gerek. Ancak daha çok tatil beldelerinde yaşıyor ve insanların bu bölgede faydalanmasını isterseniz bu durum biraz daha makul karşılanabilir. Şu anda şehirden uzak bölgelerde pek çok insanın araçlarını kiraya verdiği biliniyor. Bu işin bir diğer riski ise aracınızı ruhsatıyla birlikte teslim etmeniz. Bu bakımdan sizin de aracınızı kiralayan kişiden önemli bir belgesini kendinizi güvence altına almak için almanız gerekiyor. Burada da size sahte bir belge vermediğinden emin olun.

Araç Kiralayarak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Günümüzde herhangi bir araç kiralama acentesinden araç kiralamak oldukça pahalı. Bunun için bir de kredi kartınızın olması ve limitinin araç kiralama acentesinin blokesi kadar olması gerekiyor. Bu da yaklaşık olarak 600 TL gibi bir para yapmakta. Buna karşın insanların sizin arabanızı kiralaması onlar için de büyük bir kazanç. Şu anda günlük olarak ortalama 100 TL’den araç kiralayan insanlar var. Aracın benzini de kiralayan kişiye ait. 30 gün çalışan bir araçtan ay sonunda 3000 TL kazanmak mümkün.

Bal üretimi yaparak ek gelir elde etme konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.