Bıldırcın Yetiştirerek Para Kazanmak

Bıldırcın Yetiştirerek Para Kazanmak

Ek gelir elde etme konusunda önemli iş kollarından biri de bıldırcın yetiştirerek para kazanmak olmaktadır. Genel olarak düşük maliyetli bir iş olmasının yanında yetiştirme süreci çok zahmetli değildir. Bıldırcın yetiştirmek için ilk olarak yapılması gereken dişi ve erkek karşımı bıldırcınlar ile işe başlamak ve bunun ardından her ay en az 1 adet yumurta almaktır.

Bıldırcın Yetiştirerek Para Kazanmak
Bıldırcın Yetiştirerek Para Kazanmak

Bıldırcın Yetiştirerek Nasıl Para Kazanılır?

  • Bıldırcınlar her ay ortalama 1 adet yumurta verir. Böylelikle yılda bir bıldırcından 12 adet yumurta almak mümkündür. Bu şekilde üretimi yapılan bıldırcın yumurtalarını satarak para kazanmak mümkündür.
  • Ayrıca hem yetiştirilen bıldırcınlar hem de yumurtaların satılması ile iki koldan kazanç da sağlamak mümkündür.
  • Diğer yandan bıldırcın yetiştirerek para kazanmak için internet üzerinden satış yolu da denenebilir. Bıldırcın yumurtaları oldukça talep gören yumurta çeşitleri arasında yer alır. Bu nedenle internet üzerinden çok uzak şehirlerde bulunan tüketicilere kadar ulaşarak yumurtaları satmak ve kazanç elde etmek mümkündür.
  • Bunların yanı sıra kendi çiftliğinizde ürettiğiniz yumurtaları şehir pazarlarında kendiniz satarak da para kazanabilir ve ek iş konusunda önemli ölçüde gelir elde edebilirsiniz.
  • Çeşitli marketlerle de anlaşarak ve üretimini yaptığınız yumurtaları bu marketlere satarak da ciddi oranda gelir elde etmek mümkün olabilmektedir.

Bıldırcın Yetiştirerek Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Bıldırcın yetiştirerek para kazanmak isteyenlerin kazanç oranları genelde kuracakları çiftliğin büyüklüğü ile yakından alakalıdır. Eğer kurulan çiftlikte ne kadar fazla dişi ve erkek bıldırcın olursa hem bıldırcınların üremesi hem de yumurta üretimi aynı ölçüde artış sağlar. Bu şekilde bıldırcın yetiştiriciliğinden aylık olarak elde edilen kazanç 2000 TL – 3000 TL seviyelerine kadar çıkabilir. Ayrıca bıldırcınların çiftleşmesi sonucu çoğalması ile de kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.