Çin’den Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak

Çin’den Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak

Son çıkan yasa ile birlikte artık yurt dışından getirilen her türlü üründen vergi alınmaya başlandı. Bu bir bakıma iyi oldu. Çünkü eskiden ürünüm gümrüğe takılır mı şeklinde düşünürken artık böyle bir sorun kalmadı. Bununla birlikte yurtdışından ürün getirmek için var olan fiyat sınırı da kalkmış oldu. Artık herkes yasalar çerçevesinde istediği kadar ürünü fiyatını ve vergisini ödeyerek getirmekte özgür bir hale geldi. Bu durum Çin’den ürün getirip satarak para kazanmak için de iyi oldu.

Çin’den Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak
Çin’den Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak

Bilindiği gibi Çin ürünlerin ucuza üretilip dünyaya satıldığı bir ülke. Özellikle Aliexpress gibi sitelerden Çin’de üretim yapan bir toptancı firmayla anlaşarak Türkiye’ye ürün getirip burada satabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken konu getirttiğiniz ürünün ülkemizde satılmak üzere getirilmediği izlenimini yaratmak. Bu yüzden adetlere dikkat etmek gerekli. Örnek olarak 50 adet aynı üründen getirttiğiniz de bu gümrük memurlarının gözünde ticari amaçla getirildiği izlenimini uyandıracaktır.

Çin’den Ürün Getirip Satarak Nasıl Para Kazanılır?

  • Her şeyden önce getireceğiniz ürünün ne olduğunu belirlemek gerekiyor. Kolay satılabilecek ancak ülkemizde zor bulunan ürünler öncelikli olabilir.
  • Ürünün fiyatı ve vergisinden çok kargo ücreti önemli. Bu yüzden toptancı seçiminde düşük kargo ücreti sağlayabilecek toptancılarla iletişim kurabilirsiniz.
  • İsteğe bağlı ürün getirebilirsiniz. Bunun için öncesinde müşteri bulup anlaşmış olmanız gerekiyor. Hatta Çin’den ürün getirmek bir ya da birkaç ay sürdüğü için önceden ya kaparo ya da ürünün tamamının parasını almanız gerekebilir.
  • Kendinize ait bir sosyal medya hesabı açabilir ve bu hesap üzerinden müşteri bulabilirsiniz. Hatta ürün elinizde olmasa bile sipariş alabilir, ürünün tedarik sürecini müşteriye bildirir ve ondan sonra Çin’e sipariş geçebilirsiniz.
  • Zarar etmemeniz açısından ürünün kargo ve vergilerini iyi hesaplamanız ve müşterinize ondan sonra fiyat vermeniz son derece önemli.

Çin’den Ürün Getirip Satarak Ne Kadar Kazanırım?

Çin’den ürün getirip satarak para kazanmak için sermeyeniz olmasına gerek yok. Kazancınız da direkt olarak ne kadar satış yapabildiğinizle alakalı bir durum. Bazı ürünlere düzenli olarak ihtiyaç duyan kişiler bularak kazancınızı sabitleyebilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.