Doğum Günü Pastası Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Doğum Günü Pastası Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Herkesin şikâyet ettiği ortak noktalardan bir tanesi pastanelerde satılan pastaların güzel görünmelerine rağmen sağlıksız oldukları. Bu pastaları en başta çocuklar tüketecekleri için bu durum insanlar tarafından hoş karşılanmıyor. Buna karşın ev yapımı pastalar daha sağlıklı oldukları için insanların tercihleri arasında yer alıyor. Fakat kendi evlerinde pasta yapacak kadar zaman ya da becerileri olmayanlar evlerinde pasta yapan insanları arıyorlar. Doğum günü pastası yaparak ek gelir elde etmek de işte tam bu noktada devreye giriyor.

Doğum Günü Pastası Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Doğum Günü Pastası Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Doğum Günü Pastası Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Doğum günü pastası yapmak için gerekli malzemeleri tedarik etme konusunda biraz sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak pasta yapıp sattıkça zaten bir sonraki pastanız için gerekli malzemeleri satın alma konusunda çok da zorlanmazsınız. Yaptığınız pastaların sağlıklı olmalarının yanında ayrıca güzel görünmelerini de sağlamak gerekiyor. Bu noktada da işin içine biraz el becerisi girmekte. Bu konuda kendinize güveniyorsanız yaptığınız pastaları pastanede satılanlardan çok daha pahalıya satabilirsiniz.

Doğum günü pastası yapıp satma konusunda en önemli nokta bu işin sosyal medya üzerinden çok kulaktan kulağa yayılması. Sizden pasta satın alan kişinin etrafındaki kişilere de önermesi en çok görülen durumlardan. Bunun yanında doğum günlerinde pasta üflenirken çekilen fotoğraflar da müşteri bulmanıza yardımcı olacaktır. Elbette sosyal medya üzerinden de müşteri bulmak mümkün. Pastayı yaptıktan sonra bir şekilde kişinin evine götürerek de bir sonraki seferde sizden pasta satın almasını sağlayabilirsiniz.

Doğum Günü Pastası Yapılarak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

El yapımı pastalar her zaman için pastanelerde satılandan daha pahalıdır. El emeğine ve harcanan zamana bağlı olarak pastaların fiyatları artış gösterir. Bugün ev yapımı ortalama bir pastanın fiyatı 150 TL civarındadır.

Düğünlere katılan konuklar için hediye yaparak ek gelir elde etme hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.