Doktorlar İçin Ek Gelir Fikirleri

Doktorlar İçin Ek Gelir Fikirleri

Doktorluk zor bir meslek olmasının yanında en çok ek gelir elde edilebilecek mesleklerin başında geliyor. Özellikle cerrahi operasyon yapan doktorlar bu konuda oldukça geniş imkanlara sahipler. Genel anlamda sağlık personelleri sahip oldukları bilgiler ve donanım doğrultusunda yine kendi işleri ile alakalı olacak fikirler üzerinde durabilirler. Bu yazımızda doktorlar için ek gelir fikirleri hakkında bilgi vereceğiz.

Doktorlar İçin Ek Gelir Fikirleri
Doktorlar İçin Ek Gelir Fikirleri

Doktorlar Ek Gelir Fikirleri İle Nasıl Para Kazanabilirler?

  • Cerrahi operasyon yapan doktorlar, çalıştıkları kurumdaki mesaileri dışında bireysel olarak sünnet yaparak ek gelir elde edebiliyorlar.
  • Doktorlar sağlıkla ilgili herhangi bir eğitim kurumunda ders verebiliyorlar. Bunun için kendi branşlarıyla ilgili olan eğitim kurumları öncelikli.
  • Çalıştıkları kurumun dışında eğer yeterli sermayeleri varsa kendilerine muayenehane açıp buradan da ek gelir kazanabilirler. İlerleyen zamanlarda buradan kazandıkları gelire göre bu işi ana işleri haline getirebilirler.
  • Doktorlar kendi çalıştıkları yerin dışında çeşitli iş yerlerine doktorluk hizmeti verebilirler.
  • Çağımız teknoloji çağı olduğu için sağlıkla ilgili eğitim videoları çekerek bunları internette çeşitli eğitim siteleri üzerinden paylaşarak ek gelir elde edebilirler.
  • İnternet üzerinde açacakları bir site vasıtasıyla sağlık alanında kullanılan alet ve ekipmanların satışını yapabilirler. Bir doktorun kendi kullandığı ekipmanların satışını yapması bu ekipmanları satın alacak olan başka doktorların da sayısını arttıracaktır.

Doktorlar Ek Gelir Fikirleri İle Ne Kadar Para Kazanırlar?

Doktorluk ülkemizde en çok kazandıran mesleklerin başında geliyor. Ancak ek gelir elde etmek her meslek grubu çalışanının aklında olan bir durum. Doktorlar için ek gelir fikirleri zaman ayrılabildiği ölçüde kazandıracaktır. Çünkü doktorların genellikle zamanla ilgili sıkıntıları olmakta. Ancak günde ortalama üç saatini ayıran bir kişinin ayda 2000 ile 4000 TL arasında bir ek gelir elde etmesi mümkündür.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.