Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Domain ticareti yaparak para kazanmak son zamanların revaçta olan ek gelir yöntemlerinden bir tanesi. Domain ticareti yapabilmek için biraz eğitim alınması ya da interneti karıştırmak gerekmekte. Elbette bununla birlikte gündemi de takip etmek gerekiyor. Çünkü günümüzde domain ticareti üzerinden para kazanmak için gündemdeki konuları da bilmek gerek. Biraz da ileri görüşlü olunca bu işten çok yüksek paralar kazanmak mümkün.

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak
Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Domain Ticareti Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

  • Domain ticareti aslında domain satın alıp bunu üzerine kar koyarak satmak. Domain olarak bilinen olgu aslında bir internet sitesi adresi. Bu adresi satın alıp yeri gelince başkasına satmak çok karlı olabilmekte.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz gündemi takip ederek domain satın almak o domaine ihtiyacı olan kişinin kısa süre içerisinde size ulaşıp sizden bu domaini satın almak istemesiyle sonuçlanır. Eğer çok önemli bir domain satın aldıysanız bunu 100 katı bir paraya da satmanız mümkün.
  • Ünlü olmaya çok yakın olan kişileri araştırıp onların isimlerini domain olarak satın alabilirsiniz. Bu durum biraz şans da olsa nokta atışı yaparsanız çok büyük paralar kazanırsınız.
  • Eğer işinizi garantiye almak isterseniz aynı domaine ait .com .net ve .org uzantılarını da satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda domain arayanlar eğer aradıkları domainin .com uzantısı doluysa diğer uzantıları alabiliyorlar. Sizin elinizde olduğunda sizinle bağlantı kurmaları kaçınılmaz olacaktır.

Domain Ticareti Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Domain ticareti yaparak kazanacağınız para tamamen sizin taktiğinizle ilgili olacaktır. Gündemi takip eder ve önceden hareket ederseniz her zaman için yüksek paralar kazanma ihtimaliniz mevcut. Sadece domain ticareti yaparak bir yıl içinde 40 ila 50 bin TL arasında para kazanan insanlar olduğu bilinmekte.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.