Dropshipping Yaparak Para Kazanmak

Ürün stoklama zorunluluğunu ortadan kaldırarak müşterilere direkt olarak tedarikçi firma üzerinden ürün göndermeye yönelik olan dropshipping ile para kazanmak son zamanların en favori iş alanlarından bir tanesi. Tedarikçi ile müşteri arasında aracı görevi gören dropshipping sistemi daha fazla ürün sunabilmeyi, sermayesiz bir şekilde büyük işlere imza atabilmeyi, farklı tedarikçiler ile çalışabilmeyi sağlıyor. Siz de bu aracı görevini üstlenip tedarikçilerden direkt olarak müşterilere ürün satabilirsiniz.

Dropshipping ile para kazanmak
Dropshipping ile para kazanmak

Dropshipping İle Nasıl Satış Yapılır?

  1. Dropshipping yaparak para kazanmak için öncelikle tedarikçi firmalar bulmak gerekiyor.
  2. Tedarikçilerdeki ürünlerin pazarlanabilmesi için e-ticaret sitesi oluşturmak veya sosyal medya üzerinden hesaplar açarak ürünlerin pazarlanabilmesi için tanıtım faaliyetlerine başlamak bu işin bel kemiğini oluşturuyor.
  3. Dropshipping ile para kazanırken müşteri memnuniyetlerine dikkat etmek ve ürünlerin kalitesine de dikkat etmek gerekebiliyor.
  4. Ürünlerin bilgilerini doğru bir şekilde tüketiciye sunmak, kargo takibi yapabilmek gibi detaylardan oluşan bu çalışmada geniş bir pazarlama ağı kurmak gerekebilmektedir.

Dropshipping İle Para Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Dropshipping ile nasıl para kazanılır dendiğinde öncelikle bu işin internet üzerinden yapıldığını bilmek gerekiyor. İnternet üzerinden e-ticaret sitesi hazırlayarak ürünleri burada sergilemek yeterli olmayacağı için tanıtım ve reklam çalışmaları yapmak gerekli. Bunun dışında tedarikçiden alınacak ürünlere çok fazla kâr payı koymadan alt ekipler oluşturarak satışlar yapılabilmektedir. Sosyal medya üzerinden yapılacak olan satışlarda Dropshipping ile para kazanma konusunda büyük atılımlar yapılabilmektedir. Ayrıca N11, Gittigidiyor gibi siteler üzerinden satış yapılacağı gibi yurt dışına satışlar için Aliexpress ve Amazon gibi siteler tercih edilebilir.

Kendinize açacağınız bir internet sitesi ya da Instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Buradaki ana konu ise hangi ürünü kimlere satacağınızdır. Örneğin bebek ürünleri üzerine bir site açarak bu ürünleri satın alabilecek hedef kitleye Facebook ya da Instagram üzerinden reklam vererek ulaşıp onları sitenize çekip alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Dropshipping ile ilgili internet üzerinde pek çok video bulunmakta.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.