Ek İş Fikirleri : Yara Bandı Paketleme

Evde Ek İş Fikirleri : Yara Bandı Paketleme

Yara bandı icad olduğundan beri insanlar tarafından en çok kullanılan ürünlerin başında geliyor. Her an bir kaza ile karşılaşılması olasılığına karşı gerek evlerin gerekse iş yerlerinin olmazsa olmazları arasında. Bu sebepten dolayı sürekli olarak firmalar tarafından üretilmesi gereken bir ürün. Ek iş fikirleri arasında yara bandı paketleme en kolaylarından bir tanesi.

Ek İş Fikirleri : Yara Bandı Paketleme
Ek İş Fikirleri : Yara Bandı Paketleme

Yara Bandı Paketleme ile Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Firmalar uzun zaman alan ve kolay bir iş olduğundan dolayı yara bandı paketleme işlemi için bünyelerinde personel istihdam etmiyorlar. Bu işi evlerinde yapabilecek insanlara vererek bir bakıma personel giderlerini azaltma yoluna gidiyorlar. Firma ya da fabrikalardan gelen yara bantları koruyucu kağıt ile kaplanmış uzun rulolar şeklinde oluyor. Bu ruloları işaretli yerlerinden keserek bantları tek parça haline getirmek gerekiyor. Bundan sonraki işlem ise her yara bandı kutusunda 10 tane olacak şekilde bantları kutulara yerleştirmek. Ama işlem bununla bitmiyor. Firmanın talebi doğrultusunda 10’lu bant kutuları da daha büyük bir kutuya konuyor. Bu büyük kutular genellikle 20 ila 30 adet bant kutusu alıyor.

Bant kutulama işi temelinde kolay bir iş. Ancak sürekli olarak ve uzun saatler boyunca aynı işlemleri tekrar etmek zaman zaman sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu tarz işlerde dilediğiniz kadar iş alabildiğiniz için kendinizi çok sıkmanıza gerek yok. Ama şu da var ki firmalar bu iş için genellikle çok adette iş yapıp hızlı teslimat yapanları tercih etmekteler.

Yara Bandı Paketleme ile Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Para kazanma fikirleri arasında önemli bir yerde olan yara bandı paketleme işi ile aylık bazda 300 ila 400 TL civarında ek gelir elde edebilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi kazanacağınız miktarı yine siz belirliyorsunuz. Ne kadar çok paketleme yaparsanız kazanacağınız miktar o kadar yüksek olacaktır.

Çim biçerek para kazanma hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.