Elbise Yıkamacılığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Elbise Yıkamacılığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Her evde çamaşır makinesi olduğu bilinmekte. Ancak bazı insanların kendi evlerindeki bu makineleri kullanacak zamanları dahi olmuyor. Bununla birlikte çamaşırlar yıkandıktan sonra da her şey bitmiyor. Özellikle kalabalık nüfuslu ailelerde işin içine bir de ütü girmekte. İşte elbise yıkamacılığı yaparak ek gelir elde etmek bu noktada önemli bir yerde. Düzenli bir şekilde evleri ziyaret ederek yıkanacak elbiseleri topladıktan sonra güzel bir şekilde yıkayıp ütülemek ve sonrasında sahibine teslim etmek önemli bir ek gelir kapısı.

Elbise Yıkamacılığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Elbise Yıkamacılığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Elbise Yıkamacılığı Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Her işte olduğu gibi bu işte de müşteri bulabilmek ilk planda geliyor. Sosyal medya hesapları bu noktada önemli bir yer tutmakta. Bununla birlikte her yeni müşterinin beraberinde potansiyel müşteriler getirebileceğini de unutmamak gerek. Haftanın belirli günleri belirli müşteri ziyaret edip yıkanacak elbiselerini alıp ütülenmiş bir şekilde teslim etmek pek çok kişi için bulunmaz bir nimet. Amerika’da uzun yıllardan beri şirketler tarafından verilen bu hizmet ülkemizde şu anda çok da yaygın olarak kullanılmıyor. Sadece bireysel girişim olarak rastlamak mümkün.

Bu işin sermaye elbette çamaşır makinası. Eğer evinizdeki makinanın yeterli olacağını düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada elektrik ve su giderlerini de unutmamak gerekiyor. İkinci bir seçenek ise çok da yaygın olmayan yıkama merkezleri. Aynı Amerika’daki gibi parayla çalışan yıkama makinelerinde topladığınız elbiseleri yıkayabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ise yıkama sırasında elbiselere herhangi bir zarar gelmemesi. Bu yüzden hangi elbisenin nasıl yıkanması gerektiğini bilmek ve benzer elbiselerin aynı anda yıkanmasını sağlamak gerekiyor.

Elbise Yıkamacılığı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Elbise yıkamacılığında hesaplama yöntemi kilo üzerinden yapılabilir. Yıkandıktan sonra verilen ütüleme hizmeti de bunun üzerine eklenebilir. Ortalama bir hizmetten 100 TL gibi bir ek gelir elde etmek mümkün.

Gizli müşteri olarak ek gelir elde etme konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.