Ev Hanımları İçin 7 Farklı Ek İş Fikri

Günümüzde ev ekonomisine hem erkeğin hem de kadının katkı sağlaması, neredeyse bir mecburiyet haline geldi. Hayat her geçen gün pahalılaşıyor – diğer bir yandan da ev hanımlarının gün içerisinde bolca boş vakitleri oluyor. Bu boş vakitlerinde ev hanımları, farklı fikirlerden faydalanarak, kolaylıkla ev ekonomisine katkı sağlayabilirler. Gelin birlikte, ev hanımları için 6 farklı ek iş fikrini birlikte inceleyelim.

1) Çocuk Bakımı

Ev hanımısınız ve gün içerisinde bolca vaktiniz var. Bu vakti neden “zaten yaptığınız birşeyi yaparak” paraya çevirmeyesiniz ki? Çocuk bakımı konusunda kendinize güveniyorsanız, çalışan komşularınızın çocuklarının bakımını üstlenebilir ve bunun karşılığında para kazanabilirsiniz. Bu hizmeti kendi evinizde verebileceğiniz gibi, hizmet sunduğunuz ailenin evinde de çocuk bakımı yapabilir, para kazanabilirsiniz.

2) Bilgisayardan Veri Girişi Yapmak

Bilgisayarla aranız iyiyse ve en azından Word, Excel gibi ofis programlarını temel düzeyde biliyorsanız, iş ilanlarının yayınlandığı sitelerde “veri girişi” aramasını yapabilir ve evinizde, bilgisayarın başında otururken veri girişi yaparak para kazanabilirsiniz.

3) Blog / Web Sitesi Açmak

Harika yemekler yapan ya da temizliğin püf noktalarını adı gibi bilen veya çocuk bakımı konusunda tecrübeli bir ev hanımıysanız, bu seçenek tam size göre. İyi olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda bir web sitesi ya da blog açabilir, sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak başlıklı makalemizde, blog üzerinden para kazanmanın püf noktalarını sizinle paylaşmıştık.

4) Ahşap Oyuncak Yapmak

Plastik, her ne kadar kullanım alanı çok fazla olan bir madde olsa da, sağlığa zararlı olduğu konusunda şüphe yok. Anne ve babalar artık çocuklarına daha sağlıklı oyuncaklar almak istiyorlar. Bu noktada, insanoğlunun en eski malzemelerinden biri olan ahşap devreye giriyor. Siz de evde olduğunuz zamanlarda ahşap oyuncaklar yapabilir, sosyal medya üzerinden ve mağaza anlaşmaları yaparak oyuncakları satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Ahşap oyuncak yaparak para kazanmak başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

5) El İşi Ürünler Yapmak

Eliniz yatkınsa, çeyizlik ürünler ya da örgü ürünler yapmak tam size göre bir seçenek olabilir. Üstelik bu işi televizyon izlerken ya da bilgisayardan herhangi bir video izlerken bile yapabilirsiniz. Toplumumuzda hala önemli bir yer tutan çeyizlik ürünleri evdeki boş zamanınızda üreterek, yakın çevrenize satabilir ya da çeyiz malzemeleri satan dükkanlarla kar payı üzerinden anlaşma yaparak, para kazanabilirsiniz.

6) Temizliğe Gitmek

Eğer ki evde bakacağınız bir çocuğunuz yoksa ya da sizi gün içerisinde eve bağlayan bir şey yoksa, komşularınıza ya da yakın çevrenizdeki diğer evlere temizliğe giderek para kazanabilirsiniz. Şu anki şartlarda 4-5 saatlik bir temizlikle 150-200 TL arasında para kazanmanız olası. Üstelik malzemelerinizi de genelde ev sahipleri size sağlarlar, herhangi bir harcama yapmazsınız.

7) Ütü Yapmak

Eğer evde iyi bir ütünüz varsa, mahallenizde ütü hizmeti sunabilirsiniz – inanın ki müşteri potansiyeli yüksek! İnsanlar yoğun mesailerin ve hayat uğraşlarının yanında ütü yapmaya genelde vakit bulamazlar ve ütülenecek kıyafetler, elbiseler hep birikir. Gün içerisindeki boş vaktinizi, komşularınıza ve mahallenizdeki diğer insanlara ütü hizmeti vererek doldurabilir ve karşılığında ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.