Evde Domates Kurutarak Para Kazanma

Ülkemizdeki yemek kültürünün en önemli ürünlerinden olan ve sofralarında vazgeçilmezlerinden birisi haline gelmiş olan domatesler, yaz aylarında en taze ve doğal hali ile bizlere sunulmaktadır. Ancak hem yemeklerde hem de kahvaltılarda çokça kez kullanmış olduğumuz domateslerin, her mevsim aynı doğallıkta yemeklerde yerini alabilmesi adına da çalışmalar sürmektedir. Uzun yıllardır ülkemizde domates kurutma işlemi yapılıyor olmasına rağmen, doğal beslenmek isteyen kişilerin sayısının artmasının ardından, bu işlem artık bir meslek haline gelmiş durumdadır. Evde domates kurutarak para kazanmak isteyen kişilerin de dahil olduğu bu sektörde, yaz aylarında taze bir şekilde toplanan domatesler kurutulmakta ve her mevsim bu doğallığın tadılması sağlanmaktadır.

Domatesler Ne Zaman Alınmalıdır?

Evde domates kurutarak para kazanmak isteyen kişiler, bu alana giriş yapmadan önce derinlemesine araştırma yapması gerekmektedir. Burada en dikkat edilecek konuların başında ise, domateslerin ne zaman alınacağı gelmektedir. Her mevsim domatesi satın almamız mümkün olmasına rağmen, burada en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile ortaya çıkarabilmek için, domatesin yetiştirilme zamanı olan yaz aylarının tercih edilmesi gerekmektedir. Eğer mevsiminde toplanan domatesleri kurutup kış aylarında da satışını yaparsanız, ürünlerinizin beğenilme ihtiyami gibi size sağlayacağı kazanç miktarı da bir o kadar artmış olacaktır.

Domatesler Ne Zaman Kurutulmalıdır?

Yaz aylarında en doğal hallerini en ucuz fiyatlardan alabileceğiniz domateslerin hazır hale gelebilmesi adına belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Evde domates kurutarak para kazanmak isteyen kişilerin burada en az Aralık ya da Ocak ayına kadar ürünlerin kurumasını beklemesi gerekmektedir. Bu süreden önce her ne kadar görsel açıdan ürünler hazır gibi görünse de, lezzet açısından yetersiz kalabilmektedir. Bundna dolayı müşterilerinizde devamlılığı sağlayabilmek adına, en erken Aralık en geç de Ocak ayını beklemenizde fayda vardır.

Kurutulmuş Domatesler Ne Kadara Satılır?

Evde domates kurutarak para kazanmak isteyen kişilerin ilk etapta ne kadar kazanç elde edeceklerini araştırmaları gayet doğaldır. Şuan, bu sektör için net bir fiyat vermek yerine taban ve tavan fiyatları üzerinden hareket etmek, çok daha doğru sonuçları ortaya çıkaracaktır. Şuan bakıldığı zaman, ülkemiz şartlarında kurutulmuş domateslerin kilosunun en az 4 TL’den satışa sunulduğunu grmekteyiz. Ancak burada satış fiyatları da 8 TL ile 10 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Evde Domates Kurutarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde domates kurutarak para kazanmak isteyen kişiler yukarıda belirttiğimiz gibi, domateslerin kilosunu 4 TL’den 10 TL’ye kadar satışa sunabilmektedir. Ne kadar kazanç elde edileceği konusu ise, tamamen maliyetlere bağlıdır. Maliyetin birinci basamağını oluşturan domates fiyatları olduğundan dolayı, doğrudan hesaplamalara buradan bakmak gerekmektedir. Yaz aylarında domateslerin kilosu 50 kuruş ile 1 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Alış fiyatlarınız bu aralıkta olduğunda, taban fiyattan satış yaptığınızı düşünürsek, kilogram başına 3.5 TL ile 4 TL arasında kazanç elde etmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.