Evde Ek İş Fikirleri : Deprem Çantası Hazırlama

Evde Ek İş Fikirleri : Deprem Çantası Hazırlama

Ara ara unutulsa da deprem yaklaşık 20 yıldır ülkemiz gündeminden düşmüyor. Son zamanlarda yeniden gündeme gelen deprem beraberinde depreme ne kadar hazırlıklı olma konusunda da insanları harekete geçirdi. Evde ek iş fikirleri arasında deprem çantası hazırlayarak bunun satışını yapmak da önümüzdeki zamanlarda karlı bir iş olacakmış gibi duruyor.

Evde Ek İş Fikirleri : Deprem Çantası Hazırlama
Evde Ek İş Fikirleri : Deprem Çantası Hazırlama

Deprem Çantası Nasıl Hazırlanır?

Para kazanma fikirleri arasında oldukça yeni olan deprem çantasını dilerseniz kendiniz hazırlayıp satabilir dilerseniz de bunun satışını yapan firmalarla anlaşıp onlara satabilirsiniz. Firma ile anlaşıp satmanız kısa sürede çok fazla satış yapmanız anlamına geliyor. Deprem çantasının içinde belli başlı malzemeler bulunmakta. Bunlar arasında ufak bir çadır, battaniye, su, çeşitli ilaçlar, bir kaç parça giysi, el feneri, yağmurluk, düdük, çakı, küçük bir radyo ve ilk yardım çantası bulunmakta. Bunların tedariğini yaparak, hepsinin kolayca alabileceği bir çantanın içine koyarak satmak mümkün. İnsanlar son zamanlarda deprem konusunda oldukça hassaslar. Bu da beraberinde çeşitli önlemler alınmasına sebep oluyor. Bu yüzden deprem çantaları da oldukça rağbet görüyor.

Deprem çantası içerisinde bulunan hemen hemen her malzemeyi araç-gereç satan yapı marketlerinde bulmak mümkün. Ancak buralara gidip bu malzemeleri teker teker satın almak insanlara zor geldiğinden dolayı hepsini içeren bir deprem çantası almak çok daha cazip geliyor. İşte deprem çantası satışı da bu yüzden talep görüyor.

Deprem Çantası Satarak Ne Kadar Gelir Elde Edelir?

Deprem çantası içindeki malzemeler teker teker değerlendirildiğinde çok büyük bir para tutmaz. Ancak hepsini kapsayan bir çanta kaba bir hesapla 300 ila 400 TL arasında satılmakta. Bu noktada ne kadar kar koyacağınızı belirlemeden önce bir fiyat araştırması da kendiniz yapabilirsiniz. Zira makul bir fiyata satış yapmak oldukça önemli.

Giysi tadilatı yaparak ek gelir elde etme ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.