Evde Ekmek Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Ekmek Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Ekmek her evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesi. Buna karşın gün geçtikçe daha pahalı hale gelen bir gıda. Günümüzde pek çok insan daha ucuz ekmek bulabilmek için farklı arayışlar içine giriyorlar. Kimisi köylerden daha ucuza ekmek getirtirken kimileri de ucuz ama besin değeri ve kalitesi düşük ekmekleri satın alıyor. Bu noktada evde ekmek yaparak ek gelir elde etmek mümkün. 

Evde Ekmek Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ekmek Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Ekmek Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Evde ekmek yapmak oldukça basit ve zahmetsiz bir iştir. Ekmek satışında genellikle sürümden kazanılır. Bu bakımdan bir defa da ne kadar ekmek satılırsa getireceği kar da fazla olacaktır. İnsanların dikkatini çekmek için piyasada satılan ekmeklerden daha düşük bir satış fiyatı belirlenmelidir. Bununla birlikte birçok insan için ev ekmeği sırf evde yapıldığı için daha caziptir. Bir başka deyişle insanlar sadece ucuz olduğu için ekmeğinizi tercih etmezler aynı zamanda evde yapıldığı için tercih ederler. 

Ekmek yapabilmek için biraz hamur işinden anlamak gerekmekte. Uygun bir fırınla günde sınırlı sayıda ekmek yapıp satmaya başlayabilirsiniz. Ekmek bayatlayan bir gıda olduğu için poşet içinde satmak biraz olsun bunun önüne geçecektir. Satışa civarınızdaki küçük bakkal dükkanları ve pastaneler  ile anlaşarak başlayabilirsiniz. Bir süre sonra insanlar direkt olarak sizinle bağlantıya geçebilirler. Bunu yapmaları için poşetlerin üzerlerine telefon numaranızı yazabilirsiniz. Profesyonel bir görünüm elbette önemli ancak evde üretilip satışı yapılan bir ekmeğin çok fazla profesyonel görünmesi bazen ters tepebilir. Çoğu insanın aradığı bilinen ekmek görünümlerinden farklı bir görünüme sahip olan ekmeklerdir.

Evde Ekmek Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Evde ekmek yaparak sağlayacağınız ek gelir tamamen adedinizle ilgili olacaktır. 1 TL üzerinden makul gramajda bir günde satacağınız 50 ekmek 50 TL kazandıracaktır. Bu ekmeklerin hazırlanması sırasında kullanılan elektrik ve diğer malzemelerin 20 TL civarında olduğunu varsayarsak 50 ekmekten 30 liralık bir kazancınız olur. Bu da ayda 900 TL’ye tekabül eder.

Evde sabun yaparak ek gelir elde etme hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.