Evde Tesbih Yaparak Para Kazanmak

Evde Tesbih Yaparak Para Kazanmak

Tesbih ülkemizde erkekler tarafından oldukça fazla kullanılan bir aksesuar. Aynı zamanda dinimizce de önemli bir yerde. Bu bakımdan her zaman için talep görmekte. Özellikle aksesuar için kullananlar birden çok tesbihe de sahip olabiliyorlar. Günümüzde pek çok erkek tıpkı bir kol saati gibi elbiselerine uyumlu olan tesbihleri taşımaktalar. Bu kadar fazla talep gören bir ürünün yapılıp satılması da oldukça kolay olacaktır. Evde tesbih yaparak para kazanmak günümüzün en önemli para kazanma yöntemlerinden bir tanesi haline gelmiş durumda.

Tesbih Nasıl Yapılır?

Evde tesbih yaparak para kazanmak için ilk önce nasıl yapıldığı hakkında da fikir sahibi olmak gerekiyor. Tesbih yapımı gerekli birkaç el aleti olduğu takdirde oldukça kolay. Elbette hiçbir el işçiliği gerektirmeden de tesbih yapılabilir. Ancak para kazanmak için biraz farklı ya da kendinize özgü fikirler geliştirerek tesbih yapmanız daha mantıklı olacaktır. Hazır parçalar kullanılmadan yapılan el yapımı tesbihler çok daha fazla talep gördüğünden dolayı daha kolay satılabilir. Boncukları ve imame olarak adlandırılan uç kısmı hazır olarak satılan tesbihler daha standart oldukları için daha ucuza satılmaktalar. Ancak her halükârda boncukları dizmek için çelik tel satın almalısınız. 33 adet tesbih boncuğu tele dizdikten sonra kristal ya da metalden yapılmış olan boncuk ayracı takılmakta ve sonrasında bir 33 adet boncuk daha takılmakta. Bu işlem bittikten sonra telin iki ucunu birleştiren metal bir üçgen konulmakta. Üçgenden sonra yine isteğinize bağlı olarak 2 ya da 3 adet daha boncuk takıp imameyi takabilirsiniz. İmame yani tesbihin en uç noktası genellikle gümüşten yapılmakta. Bunu kendiniz evde yapamayacağınız için hazır almanız gerekecektir. Gümüş olduğu için tesbihin fiyatını da arttıracaktır. Kısa tesbihlerde ise sadece 33 adet boncuk kullanılmakta ve ilk beş boncuktan sonra ve son beş boncuktan önce ayraç takılmalıdır.

Tesbih Yapmak İçin Fikirler

Bir tesbihin tamamen kendinize özgü olmasını istiyorsanız en basit yöntem meyve çekirdeklerinden faydalanmaktır. Evde tesbih yaparak para kazanmak isteyenler bu şekilde minimum sermaye ile istedikleri tesbihi yapabilirler. Bu işlemde zeytin çekirdeği en çok kullanılan malzemedir. Çekirdeğin iki ucunu zımpara ile düzleştirip, kızgın iğne ile delik açabilirsiniz. Çekirdekleri dizmeye başlamadan önce dilerseniz boyayabilir ve vernikle parlatabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.