Giysi Tadilatı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Giysi Tadilatı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Giysi tadilatı yaparak ek gelir elde etmek için bu işten biraz anlamak gerekiyor. Zira giysiler üzerinde değişiklik yapmak biraz riskli bir durum. Çünkü yanlış yapacağınız herhangi bir işlem giysinin özelliğini kaybederek kullanılmaz hale gelmesine sebep olabilir. Giysi tadilatı denildiğinde bunu eski giysiler ve yeni giysiler olarak ayırmak gerekiyor.

Giysi Tadilatı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Giysi Tadilatı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Giysi Tadilatı Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Giysi tadilatı yapmak bir bakıma terzilik mesleğini yapmak demek. Bu yüzden terzilerden daha çok tercih edilmeniz için yapacağınız işlemlerin ücretlerini daha makul tutabilirsiniz. Bununla birlikte çok fazla hasar görmemiş eski giysileri kendiniz satın alarak tadilat yaptıktan sonra da satabilir ve bu yöntemle de kazanç elde edebilirsiniz. Elbette size getirilen giysiler üzerinde harcadığınız zaman ve emek doğrultusunda talep edeceğiniz ücret de artacaktır. 

Yeni alınan giysilerdeki çeşitli ufak tadilatların yapılması da elbise sahipleri tarafından isteniyor. Bununla birlikte bir önceki yıl alınmış giysiler bir sonraki yıl kişilerin üzerlerine uymayabiliyor. Böyle durumlarda da insanlar sizden yardım isteyeceklerdir.

Giysi Tadilatı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Bu çok göreceli bir durumdur. Yaptığınız iş için harcadığınız emek ve zaman fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar. Bu bakımdan kendiniz yaptığınız işe bir değer biçerek fiyat verebilirsiniz. İnsanlar sürekli olarak giysiler üzerinde tadilat yaptırmak isterler. Bu da işi yapanların sürekli olarak müşteri bulabilecekleri anlamına geliyor. Bu işi günde 3-4 saat yapanlar aylık olarak rahat bir şekilde 1000 TL ve üzerinde bir ek gelir elde edebilirler. Bununla birlikte ek olarak kendilerinin satın alıp tadilat yaptıktan sonra satmayı düşündükleri giysilerle bu fiyat ikiye katlanabilir.

Evde Ekmek Yaparak Ek Gelir Elde Etme konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.