Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Gizli müşteri olmak son zamanlarda yavaş yavaş bilinemeye başlayan işlerden bir tanesi. Özellikle ek gelir elde etmek isteyenler için zamanlarının tümünü harcamadan yapabilecekleri bir ek iş. Gizli müşteri olarak ek gelir elde etmek için iş bulma sitelerinde ya da firmaların kendi sitelerinde yer alan ilanlara bakabilirsiniz.

Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek
Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Gizli Müşteri Olarak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Gizli müşteri, firmalara müşteri gibi giden ve hizmetinden faydalanan kişilere denmekte. Buradaki amaç ise firma hakkında bilgiler elde etmek ve bu bilgileri rapor halinde sunmak. Bu raporun içeriğinde firma ile ilgili aklınıza gelen her türlü bilgi olabilir. İnsan ilişkileri, müşterilerine davranış şekilleri, hizmetteki aksaklıklar, temizlik, dakiklik ve sunum gibi her türlü bilgi önemlidir. Bu bilgilerinizi raporunuzda belirterek işi veren firmaya ulaştırmanız gerekmekte. Bazı firmalar kendi şubelerine de gizli müşteri olarak insanlar göndermekte ve şubelerindeki aksaklık ve eksiklikleri bu şekilde görüp düzeltme yoluna gitmektedirler.

Zamanınız el verdiğince size verilen sayıda firmaya gizli müşteri olarak gidip raporlar hazırlayabilirsiniz. Firmaların gizli müşterileri normal insanlar arasından seçmelerinin sebebi ise riske girmeden, hiç kimse tarafından tanınmayan kişiler bulmak istemeleri. Bu işi yapmak için sahip olunması gereken kriterlerin en başında ise bilgisayar bilgisi geliyor. Öyle ki bilgisayar ortamında hazırlayacağınız raporları firmaya ulaştırma konusunda çok fazla zaman kaybetmemeniz gerekiyor. Firma verdiğiniz hizmetten memnun kaldığı taktirde size konu ile alakalı olarak çok daha fazla iş verecek ve bu sayede de kazancınız daha fazla artacaktır.

Gizli Müşteri Olarak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Gizli müşteri olarak ne kadar para kazanacağınız size verilen işe göre farklılık gösterecektir. Genellikle hızlı bir şekilde çalışanlara daha fazla iş verilmekte. Eğer bu işi yeni yapmaya başlayacaksanız firma başına 60-70 TL gibi bir rakam verilmekte. Bir ay içinde 10 firmaya gizli müşteri olarak giderseniz 700 TL gibi bir ek gelir elde etmeniz mümkün.

Instagram üzerinde butik açarak ek gelir elde etme konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.