Halı Yıkamacılığı Yaparak Para Kazanmak

Halı Yıkamacılığı Yaparak Para Kazanmak

Halılar her evin olmazsa olmazları arasında. Aynı zamanda evlerin en çok kirlenen eşyaları. Taşınması zor olduğundan dolayı ev hanımları çoğu zaman halıların temizlenmesi konusunda zorluk yaşıyorlar. İşte bu noktada halı yıkamacılığı yaparak para kazanmak devreye giriyor. Günümüzde halı yıkama yapan yerler mevcut. Ancak bu yerlerin pek çoğu kapasitelerinin üzerinde iş aldıkları için ev hanımları verilen hizmet konusunda şikayetçiler. Bu yüzden bu işi yapmak isteyenler için her zaman bir fırsat bulunmakta.

Halı Yıkamacılığı Yaparak Para Kazanmak
Halı Yıkamacılığı Yaparak Para Kazanmak

Halı Yıkamacılığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

  • Halı yıkayabilmek için iki şeye ihtiyaç var. Birinci halıyı temizleyebilecek bir alan, ikincisi ise uzun çalışma saatlerine uygun olabilecek bir halı yıkama makinesi.
  • Bu işi tek başınıza yapacağınız için bunu bir özellik olarak lanse edebilirsiniz. Müşterileriniz işinizi acele ile yapmadığınızı anlamalılar.
  • Sosyal medya üzerinden kendinize açacağınız bir sayfa ile insanlara ulaşabilir. Yakınınızda bulunan evlerin kapılarına bilgilendirici broşürler bırakabilirsiniz. Pek çok insan kilometrelerce uzakta bulunan halı yıkama yerlerine halılarını göndermek istemezler.
  • Halı yıkamacılığı yaparak para kazanmak meşakkatli bir iştir. O yüzden kendinizi yormadan, üstesinden gelebileceğiniz ve işlemin kalitesini düşürmeyeceğiniz kadar iş almanız önem taşır.
  • Müşteri bulmanızda tavsiyeler oldukça önemli. Bu yüzden ilk zamanlarda işinizin kalitesine çok dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Halı yıkamacılığı zamanla ek gelir için yapılan bir iş durumundan çıkıp düzenli bir işe dönüşme potansiyeli olan bir iştir.

Halı Yıkamacılığı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Halı yıkamacılığından kazanacağınız para tamamen ne kadar iş yapabildiğiniz ile alakalıdır. Günümüzde bu işi profesyonel bir şekilde yapanlar halıların boyutuna göre bir fiyat belirlemekteler. Normal boyutlardaki bir halı 90 TL civarında yıkanmakta. Sizde bu fiyatı kullanır ve ayda en az 30 halı yıkarsanız 2700 TL civarında bir para kazanmış olursunuz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.