Instagram’dan Para Kazanma

Günümüz koşullarında sosyal medya üzerinden birçok kişi kazanç sağlamaktadır. Bu yazımızda, özellikle son zamanların en çok kazandıran ve en popüler sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden para kazanma konusunda bilgi paylaşacağız.

Reklam Alarak Instagram’dan Para Kazanmak 

Kendi kişisel Instagram hesabınızı unutun – çünkü onunla işimiz olmayacak. Burada tek amacınız Instagram’dan para kazanmak olduğundan, bu işe daha profesyonel bir açıdan bakmalı ve kazanç odaklı bir profil açmalısınız. İlk başta her yönüyle etkileyici, hatta beni takip et mesajı veren bir profile ihtiyacınız var. Reklam alarak para kazanmak, Instagram’da genelde mizah temalı aşırı aktif hesaplar tarafında tercih ediliyor. Çok takipçiye sahip hesaplar tek bir paylaşımla bile 7-8 bin TL kazanabiliyor.

En güzel yanı iseşu: burada satış yapma amacınız yok. Tek hedef aldığınız şey, daha fazla etkileşime sahip olmak. Ne kadar fazla aktif takipçiye sahipseniz o kadar iyidir. Çünkü reklam veren kişiler aldıkları etkileşime göre ödeme teklif ediyorlar. Peki, reklam veren kişiler nasıl ve nereden bulunur? Reklam veren kişilerin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar fazla ve aktif bir hesapsanız reklam teklifi almanız ve Instagram’dan para kazanmanız da bir o kadar kaçınılmaz olacaktır.

Bunun dışında Instagram hesabınıza reklam almak için şu yolları da izleyebilirsiniz:

  • İyinet, Wmaraci, R10 gibi forum sitelerine üye olup konu açabilirsiniz.
  • Bionluk, Fiverr, Sadeceon gibi sitelerde ilan verebilirsiniz.
  • Sektörünüz ile ilgili firmaları araştırıp onlara ulaşarak teklifinizi iletebilirsiniz.

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanma

Instagram’da satış yapılabilecek birçok seçenek bulunuyor. Kendi yaptığınız ürünleri satabilir, satış ortaklığı yapabilir ya da toptan alacağınız ürünleri satabilirsiniz.

Kendinize mantıklı sorular sorun: En çok hangi ürünler satılıyor? Talep olmasına rağmen kimsenin pazarlamayı düşünmediği ürünler var mı? Hangi kitleye hitap etmeliyim? Eğer gerçekten Instagram’dan para kazanmayı düşünüyorsanız, bir çıkış noktası bulana dek her türlü olasılığı denemelisiniz. Ancak tüm bunları yaparken acele etseniz sizin için daha iyi olacaktır. Satmayacak ürünlere en başta paranızı boş yere harcamayın. Talebe göre analiz yapıp, gerektiğinde ek yatırım da yapabilirsiniz. Ürünler satmadığında ısrarla satmaya çalışmak yerine farklı ürünleri satmayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.