Instagram Üzerinde Butik Açarak Ek Gelir Elde Etmek

Instagram Üzerinde Butik Açarak Ek Gelir Elde Etmek

Sosyal medya üzerinden satış yapmak son zamanların etkili ek iş kaynakları arasında yer alıyor. Instagram üzerinde butik açarak ek gelir elde etmek mümkün. Elbette bunun öncesinde biraz araştırma ve çalışma yapmak gerekiyor.

Instagram Üzerinde Butik Açarak Ek Gelir Elde Etmek
Instagram Üzerinde Butik Açarak Ek Gelir Elde Etmek

Instagram Üzerinde Butik Açarak Nasıl Gelir Elde Edilir?

İşe ilk önce ürünleri nasıl tedarik edeceğinizi belirleyerek başlayabilirsiniz. Kendiniz mi üreteceksiniz, bir yerden satın alıp üzerine kar koyarak mı satacaksınız yoksa yurt dışından mı getirtip satacaksınız? Bunları belirledikten sonra ikinci adım olarak kendinize bir Instagram hesabı açarak, butiğiniz için bir isim belirleyip bir logo tasarlamak. Sonrasında ise bu konuyla ilgili olacak kişileri takip etmeye başlayabilirsiniz. Instagram’da takibe takip olarak adlandırılan olay son derece önemli. Her gün belli bir oranda butik ile ilgili olabileceğini düşündüğünüz kişiyi takibe alarak onların da sizi takip etmesini sağlayabilir ve bu sayede potansiyel bir müşteri portföyü de oluşturmuş olursunuz.

Elbette daha fazla insana ulaşmak adına reklam vermek de bir seçenek olacaktır. Bundan sonraki aşama ise ödemeleri nasıl alacağınızı belirlemek. Bu işi bireysel yaptığınız için kredi kartı ile ödeme almada sorun yaşayabilirsiniz. Ancak bu noktada imdadınıza bir süredir ülkemizde aktif halde kullanılan Shopier firması yetişmekte. Shopier üzerinde kendinize açacağınız bir hesap ile kredi kartı ile yspılan ödemeleri buradaki hesabınıza alabilir ve belirlenmiş zaman dilimi içinde banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Instagram Üzerinde Butik Açarak Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Her ticarette olduğu gibi kazanacağınız para tamamen yaptığınız satışlarla ilgili olacaktır. Bununla birlikte ürünleri başkasından alıp üzerine kar koyup satmak yerine uygun fiyatlı bir şekilde kendiniz üretip satarsanız kazancınız daha da artacaktır. Son zamanlarda özellikle Çin’den ürün getirilip ülkemizde satılması da iyi kazançlar sağlayabilmekte. Ancak burada olayın içime bir de getirdiğiniz ürünlerin vergilerinin gümrükte ödenmesi giriyor. Ürünlerin vergisini ödedikten sonra satış fiyatlarını ona göre belirleyip yine kar edebilirsiniz.

Alan adı (Domain) satışı yaparak para kazanma hakkında yazdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.