İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Para Kazanmak

İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Para Kazanmak

Bundan önceki yazılarımızdan bir tanesinde internet siteleri üzerindeki açıkları bularak para kazanma yönteminden bahsetmiştik. İlgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Elbette herkesin hackerlar gibi site açıklarını yakalayacak bilgisi olmayabilir. Ancak internet sitelerindeki yazım hatalarını bularak para kazanmak da günümüzde mümkün.

İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Para Kazanmak
İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Para Kazanmak

İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde işini doğru yapan, hataya mahal vermek istemeyen siteler gözden kaçırmış olabilecekleri yazım hatalarına karşı okuyuculardan yardım alma yolunu seçiyorlar. Bu yardım yazım hatalarını bularak oluyor. Siteler bulduğunuz her yazım hatası başına size 10 kuruş ödeme yapıyorlar. Bu her işte için net bir ücret olmasa da ücretler genellikle bu fiyatın etrafında dönüyor. Takip ettiğiniz sitelerde gördüğünüz yazım hatalarını siteye bildirerek site bu şekilde çalışmıyorsa dahi durumu anlattık bu ile talip olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Bu sayede kalınacak böyle bir düşünce olan insanların da öne geçmiş olursunuz. 

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak yazım hatalarını bulma karşılığında para ödeyen pek çok siye bulabilirsiniz. Ancak şunu da unutmamak gerek. Hata başına ödenen ücretler kuruş seviyelerinde olduğu için bulduğunuz hatalar karşılığında size ödenecek olan paranın da biraz birikmesi gerekiyor. Siteler genellikle biriken para 100 TL olduğunda ödeme yapıyorlar. Bu durum bir bakıma sizin de sürekli olarak bu sitelerdeki yazıları dikkatle okumanızı gerektiriyor.

İnternet Sitelerindeki Yazım Hatalarını Bularak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ne kadar çok siteyle çalışırsanız kazancınız o kadar fazla olacaktır. Ancak buradaki bir diğer etken de sitelerdeki yazım hatalarının fazlalığı. Büyük sitelerde yayınlanan yazılar genellikle yayınlanmadan önce birden fazla kişi tarafından okunduktan sonra yayına verilir. Bunun anlamı da her zaman aynı oranda hata bulamamanızdır. Ancak yine internette yapılan paylaşımlara bakıldığında bu işten günde 20 TL civarında para kazananların olduğunu da görmek mümkün.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.