İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Para Kazanmak

İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Para Kazanmak

Bilişim sektöründe her geçen gün yeni iş imkanları ortaya çıkmakta. Bu işlerden bir tanesi de internet sitelerinin açıklarını bularak para kazanmak. İlk bakışta bir çeşit hackerlik gibi görünse de bunun tamamen iyi niyetli ve kimseye zarar vermeyen bir hackerlik olduğunu söylemek gerek. Bu işten para kazanmak da birilerine zarar vererek değil tam tersine sitelerinde açıklar bulunduğunu bu kişilere bildirerek gerçekleşmekte.

İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Para Kazanmak
İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Para Kazanmak

İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Nasıl Para Kazanılır?

  • Açığını bulduğunuz sitenin sahiplerine ulaşırken kesinlikle yapıcı ve onları korkutmayacak bir dil kullanmak gerekiyor. Sitelerinde bir açık bulunduğunu ve bu konuda uyarı yapmak istediğiniz belirmek son derece önemli.
  • İşine önem veren ve kendi serverlarında önemli bilgiler saklayan şirketler bu tarz konularda kendilerine yardımcı olan kişilere yeni projeleri ile ilgili olarak çalışma teklifi sunabiliyorlar.
  • Kesinlikle açığı bulduktan sonra herhangi bir para talebinde bulunmayın. Ancak ilerisi için belirli bir ücret karşılığında yardımcı olabileceğinizi belirtebilirsiniz.
  • Eğer bir bankanın internet sayfasında ya da serverında açık bulduysanız muhtemelen bu şirket sizinle ileriye dönük bir çalışma yapmak isteyecektir. Çünkü bu tarz firmaların serverlarında açık bulabilmek gerçekten işi iyi bildiğinizin de bir göstergesidir.
  • Bu işten iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız kesinlikle insanların zararı yerine onlara faydalı olabilecek yönünüzü ön plana çıkarın.

İnternet Sitelerinin Açıklarını Bularak Ne Kadar Para Kazanılır?

İnternet sitelerinin açıklarını bularak para kazanmak diğer ek gelir için yapılan işlerden biraz daha bilgi ve birikim gerektiren bir iştir. Bu yüzden de kazanacağınız para yüksek olacaktır. Bu konuda büyük şirketlerle anlaşma yapabilirseniz aylık 10.000 TL ile 20.000 TL arasında bir gelir elde edebilir, bir süre sonra bu işin bir ek gelir değil de ana işiniz olmasına da şahit olabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.