Kullanım Şartları

Aşağıda detaylarını okuyabileceğiniz bu Kullanım Şartları metni, ekgelirfikirleri.com sitesi (artık “EGF” olarak anılacaktır) ve EGF’yi ziyaret eden internet kullanıcısı (artık “ziyaretçi” olarak anılacaktır) arasındaki anlaşmayı belgelemektedir. Bu web sitesini ziyaret etmeye devam ederek, aşağıdaki Kullanım Şartları’nı ve EGF’nin Gizlilik Politikası metnini okuduğunuzu, anladığınızı ve söz konusu metinleri bir bütün olarak kabul ettiğinizi düşüneceğiz. Herhangi bir sorunuz olursa, bizimle iletişim formumuz aracılığıyla çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Makalelerin Kullanım Hakları

EGF, ek gelir elde etmeyi amaçlayan ve bu amaç için fikirler arayan internet kullanıcılarına, özgün ve kaliteli bir kaynak olmak vizyonuyla yayın hayatına başlamış bir web sitesidir. EGF’deki tüm makaleler, EGF yazarları tarafından yazılmış ya da ücreti ödenerek satın alınmışlardır. Bu sebeple, EGF’deki her bir makalenin kullanım hakkı, yalnızca EGF’ye aittir. EGF’deki makaleler, kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir platformda yayınlanamaz (sosyal medya paylaşımı yaparak ya da makale bağlantısını tanıdıklarınıza göndermek suretiyle EGF’deki bir makaleyi paylaşmak serbesttir).

Dış Bağlantılar

Makalelerimizde site dışına yönlenen bağlantılar ya da birlikte çalıştığımız şirketlerin reklamları bulunabilir. Söz konusu harici bağlantılara ya da reklamlara tıklamak, tamamen ziyaretçinin tasarrufunda olan bir eylemdir ve EGF bu eylemin herhangi bir sonucu hakkında sorumlu tutulamaz.

Telif Hakkı Bildirimi

EGF, telif ve kullanım haklarına saygı duyan bir oluşumdur. EGF’de kullanılan tema, eklenti, görsel ve makalelerin tamamının kullanım hakları EGF’ye aittir ya da söz konusu içerikler, telif hakkı gözetilmeyen, serbest dağıtılan ve/veya ücretsiz kullanımı serbest olan içeriklerdir. EGF’deki bir içeriğin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen bunu bize iletişim formumuz aracılığıyla bildirin ve durumu birlikte inceleyelim

EGF İçeriğinin Kullanılması

EGF’de yayınlanan bir metnin farklı kişiler tarafından farklı platformlarda yayınlanması, değiştirilerek kullanılması ya da içeriğin türevlerinin üretilmesi, ancak ve ancak aşağıdaki şartlarda mümkündür:

  1. Sitemize ait içerik bir internet sitesinde kullanılacaksa yazının içeriğinde mutlaka sitemizden alıntı olduğunu belli eden link ve ifadeler kullanılmalıdır.
  2. Sitemize ait içerikler basılı bir platformda kullanılacaksa (dergi, gazete, kitap gibi) sitemizden alıntı olduğunu belli eden ifadeler kullanılmalıdır.

Örneğin:

  • Kaynak: www.ekgelirfikirleri.com
  • Bu makale www.ekgelirfikirleri.com web sitesinden alıntılanmıştır.
  • Bu yazı, www.ekgelirfikirleri.com web sitesindeki bir içerikten türetilmiştir.
  • Bu yazı bir Ek Gelir Fikirleri içeriğidir.

EGF’de yayınlanan bir makalenin, yukarıdaki şartlar yerine getirilmeden farklı bir platformda aynen ya da değiştirilerek paylaşılmasının tespiti durumunda EGF, söz konusu yazının ilgili web sitesinden/sayfasından kaldırılmasını talep etme hakkına sahiptir. Yazının ilgili web sitesinden/sayfasından kaldırılmaması durumunda EGF, yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

Ziyaretçi Yorumları

EGF’de yayınlanan makaleler, ziyaretçi yorumlarına açık olarak yayınlanırlar. Herhangi bir makale ya da sayfadaki ziyaretçi yorumu, ancak ve ancak ziyaretçiyi bağlamaktadır. Ziyaretçiler tarafından yapılan herhangi bir yorum, EGF’nin görüşlerini yansıtmaz, EGF’yi hukuki ve ahlaki olarak bağlamaz ve EGF’nin anlık ve sürekli takibinde değildir. Herhangi bir ziyaretçi yorumunun hukuka, ahlaka ve toplum değerlerine aykırı olduğunu düşünüyorsanız, bu yorumu bize bildirmenizi rica ederiz.

Kişisel Olmayan Verilerin Toplanması

EGF, ziyaretçi istatistiklerini ölçmek ve sitenin kullanımını iyileştirmek adına, kişisel olmayan veriler (IP adresi, siteye giriş zamanı, sitede geçirilen süre vb.) toplayabilir. Bu konuda Gizlilik Politikası sayfamızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Herhangi bir yolla EGF’ye herhangi bir kişisel bilginizi iletmeniz tamamen sizin sorumluluğunuzda olur, söz konusu kişisel bilgi, gizlilik politikamıza tabi olacaktır.

Son Güncelleme: 16.02.2019