Kuryecilik Yaparak Para Kazanmak

Kuryecilik Yaparak Para Kazanmak

Zaman insanlar için kıymetli. Bu yüzden bir yere bir eşya götürmek bazı durumlarda zor olabiliyor. Bu noktada da kuryecilik önem kazanan ek işlerden bir tanesi. Kurye denildiğinde insanların akıllarında pek iyi düşünceler uyanmaz. Bunun sebebi ise bu işin çok fazla sektörde kendisine yer bulmasıdır. Örneğin pizza dağıtan motosikletliler de bir kurye ama kargo dağıtanlar da bir kuryedir. Kuryecilik yaparak para kazanmak nispeten zor olarak adlandırılabilen ek işler arasında.

Kuryecilik Yaparak Para Kazanmak
Kuryecilik Yaparak Para Kazanmak

Kuryecilik Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

  • Tek başınıza kurye olabileceğiniz gibi kurye ihtiyacı olan bir yerle de anlaşıp bu işi yapabilirsiniz.
  • Eğer bir yerle anlaşırsanız muhtemelen günün büyük bir bölümünü motosiklet ya da araba üzerinde geçirebilirsiniz.
  • Bireysel olarak kuryecilik yaparak para kazanmak istiyorsanız çevrenizin biraz geniş olması önemli İnternet üzerinden kendinize açacağınız bir sayfa ya da sosyal medya üzerinden kendinize müşteri bulabilirsiniz.
  • Bireysel olarak kuryecilik yapmak istiyorsanız kendinize ait bir motosiklet ya da aracınızın olması gerekiyor.
  • Kurye olmanın zorluklarından bir tanesi bazen bir kibrit kutusu büyüklüğündeki bir nesneyi saatlerce yol gidip teslim etmek.  İlk başlarda küçük şeyler için uzun yollar gitmek zor gelse de ilerleyen zamanlarda taşıdığınız ne olursa olsun ayırt etmeden işinizi yapabilirsiniz.

Kuryecilik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Kuryecilik yaparak para kazanmak oldukça görecelidir. Tamamen sizin müşteri bulup bulamamanızla ya da taşınacak eşyanın ve evrakın boyutları ile alakalıdır. Aynı zamanda gidilecek mesafenin de önemi büyüktür. Ek gelir olarak bu işi yaparsanız ayda kolaylıkla 1000 ila 2000 TL arasında bir para kazanmanız mümkündür. Ancak zamanınız çok ve daha çok kazanmak isterseniz elbette çok daha fazla kazanabilirsiniz. Kendi işini yapan insanlar genellikle çalıştıkları kadar kazanırlar. Kuryecilik de işte bu şekilde.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.