Logo Tasarımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Logo Tasarımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Artık Web sitesi sahibi olmak tek başına fazla bir şey ifade etmiyor. Önemli olan tasarım ve içerik ile benzer tarzdaki Web sitelerinden farklı ve ilgi çekici bir siteye sahip olmak. İnsanların bir Web sitesine girdikleri zaman ilgilerini çeken ilk şey logo oluyor. Yaratıcılığınıza güveniyorsanız logo tasarımı yaparak ek gelir elde etmek tam size göre.

Logo Tasarımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Logo Tasarımı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Logo Tasarımı Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Logo tasarımı yapmak için yaratıcılığın yanında bilinen birkaç tasarım yazılımına da hakim olmak gerekiyor. Photoshop, InDesign hatta After Effects dahi logo tasarımında işinize yarayacak önemli yazılımlar. Youtube üzerinde bulunan eğitim videoları sayesinde kısa zamanda ortaya iyi işler çıkarabilirsiniz. Elbette bu tazılmılara hakim olmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Herkes bu yazılımları kullanabilir ancak herkes yeterli derecede yaratıcı olamaz. Bu nokta kazanmak ile çok kazanmak arasındaki çizgidir. 

Logo tasarımı yapmak yazılımlardaki ustalığınıza bağlı olarak 3 ila 4 saat arasında sürer. Elbette yaptığınız işte çok inçe eleyip sık dokuyan ve ayrıntılara dikkat eden birisi iseniz bu süre uzayacaktır. Kendinize müşteri bulmak için en ideal yer internetin kendisi olacaktır. Bunun için insanların sizinle iletişime geçmelerini beklemeniz de gerekmiyor. Logosunu kötü olarak gördüğünüz bir site için bir logo hazırlayıp sitenin yöneticisine gönderebilir be karşılığında uçuk olmayan bir fiyat söyleyebilirsiniz. Bu şekilde gün içinde en az 4-5 yere logo yapıp gönderirseniz mutlaka 1 ya da 2’si satın alacaktır. Ancak tabiki fiyatları çok uçuk tutmayın.

Logo Tasarımı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

İlk başlarda logo başına 30-40 TL gibi cüzi ücretler alıp portföyünüzü genişletin. Sonrasında ise yeni potansiyel müşterilerinize bu referanslarınızı göstererek hem fiyatınızı hem de kazancınızı arttırabilirsiniz.

Instagram üzerinden para kazanma hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.