Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Telefonlarda en sık kullanılan alanlar haline gelen uygulamalar ister oyun olsun ister bir sınava yönelik bilgiler sunsun oldukça güzel bir kazanç sağlayabiliyor. Mobil uygulama geliştirerek para kazanmak istediğinizde uygulama oluşturabilecek kodlama bilgisine sahip olmanız yeterli oluyor. Eğer mobil uygulama oluşturma konusunda bir fikriniz yoksa belirli kurslara giderek eğitim alabiliyor ya da profesyonellerin yardımı ile bu işi öğrenebiliyorsunuz.

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak
Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir?

  • Mobil uygulama yaparak para kazanmak için öncelikle nasıl bir uygulama hazırlamak istediğinize karar vermelisiniz. Uzmanlık alanınız olan bir konu hakkında uygulama hazırlayabileceğiniz gibi oyun, spor, anne çocuk gibi yüzlerce alanda da uygulama hazırlayabilirsiniz.
  • Mobil anlamda uygulama hazırlarken kullanıcıların isteklerine hitap eden ve kullanımı kolay olan bir ara yüzle hazırlanmış çalışmalar sunmaya özen göstermelisiniz.
  • Tasarım ve tanıtım olarak göze hitap eden çalışmalar yapmalısınız.
  • Uygulama hazırladığınızda eksikleriniz illa ki olacaktır. Uygulamayı kullanan kişilerin yorumları doğrultusunda eksiklerinizi gidererek uygulamanızı güncellemeye özen göstermelisiniz.

Mobil Uygulama Geliştirerek Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Uygulamanızın kullanıcılar tarafından beğenilmesi halinde indirilme sayısı da yükselecektir. Eğer ücretli bir uygulama hazırlayacaksanız bu oldukça güzel kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak ücretsiz bir uygulama oluşturacaksanız uygulamanın içerisine yerleştirilen reklamlar üzerinden tıklanma başı ücret alabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisine ücretli bölümler ekleyebilir ve kullanıcılarınızın bu bölümleri alması ile mobil uygulama ile para kazanma hayalini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama geliştirme konusunda hiçbir fikriniz yoksa bunun sabır ve birikim isteyen bir iş olduğunu unutmayın. Uygulama satarak para kazanmak her ne kadar kolay bir iş imkanı olarak görünse de altında uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında çalışmak yatıyor. Bu bakımdan gün içinde önemli bir saatinizi buna ayırmayı göz almanız gerekmekte. Ayrıca sıklıkla çıkan hataların neden kaynaklandığını da kısa sürede bulabilmek ayrı bir yetenek.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.