Mor Patates Yetiştirerek Para Kazanmak

Mor Patates Yetiştirerek Para Kazanmak

Dünya genelinde giderek yaygınlaşan ve her geçen gün talebin arttığı mor patates, herkesin bildiği patatesten biraz daha farklı bir bitki olarak karşımıza çıkar. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yetiştirilen bu ürün, özellikle sağlık açısından önemli faydalara sahiptir ve bu nedenle büyük oranda talep görmektedir. Mor patates yetiştirerek para kazanmak günümüz teknolojisi de düşünüldüğünde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu nedenle ek gelir isteyenler için oldukça uygun bir iş kolu olmaktadır.

Mor Patates Yetiştirerek Para Kazanmak
Mor Patates Yetiştirerek Para Kazanmak

Mor Patates Yetiştirerek Nasıl Para Kazanılır?

  • Mor patates ile ek gelir elde etmek için öncelikle uygun bir üretim hattı kurulması gerekir. Bunun ardından üretilen mor patatesler, internet yolu ile ülkenin her şehrine kolayca gönderilebilir ve bu şekilde gelir elde edilebilir.
  • Diğer yandan sağlık sektöründe aranan ürünlerden biri olması nedeniyle alternatif tıp için mor patates taleplerini karşılayarak da kazanç sağlamak mümkün olmaktadır.
  • Bunların yanında mor patates yetiştirerek para kazanmak için müşterilerine bu tür lezzetler hazırlayan restoranlara satış yapılarak da gelir kazanç elde etmek mümkündür. Daha fazla oranda kazanç sağlamak için satış yapılan restoranların sayısının artırılması yeterli olacaktır.
  • Ayrıca kendi satış mağazanızı da kurarak üretimini yaptığınız mor patateslerin satışını da yapabilir ve bu şekilde önemli ölçüde gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Mor Patates Yetiştirerek Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Yaklaşık olarak kilosu 30 TL civarlarında olan mor patates, satış oranına göre üreticilerine kazanç sağlar. Patateslerin üretiminin yapılması ardından ayda sadece 50 kg mor patates satmak üretim giderleri de düşüldüğünde 1000 TL’nin üzerinde bir gelir elde edilmesine olanak sağlar. Tabi Pazar payını ve satışları artırarak daha yüksek oranda kazanç sağlamak her zaman için mümkündür.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.