Öğretmenler İçin Ek Gelir Fikirleri

Öğretmenler İçin Ek Gelir Fikirleri

Bilgi insanlar için her zaman ihtiyaç durumundadır. Bilginin alınabileceği ve bunu başkasına aktarabilme kabiliyeti bulunan kişiler de öğretmenler. Öğretmenler sahip oldukları bilgileri başkalarına verebildikleri için her zaman ihtiyaç duyulan kişiler. Bu da öğretmenler için ek gelir fikirleri konusunda karşımıza çok fazla seçenek çıkarıyor.

Öğretmenler İçin Ek Gelir Fikirleri
Öğretmenler İçin Ek Gelir Fikirleri

Öğretmenler Nasıl Ek Gelir Elde Edebilirler?

  • Öğretmenlerin ek gelir elde etmeleri için yapacakları tek şey uzman oldukları alandaki sahip oldukları bilgileri satmak olacaktır. Bunun pek çok yöntemi bulunmakta.
  • Özel ders vererek her öğretmen ciddi bir ek gelir kazanabilir. Bu ülkemizde uzun yıllardır var olan bir şey. Branş ne kadar zorsa ders başına alınan ücret de o kadar fazla olacaktır.
  • Sadece yüz yüze değil artık internet üzerinden de birebir olarak ders yapmak mümkün. Bu yöntem hem zaman kazanma açısından önemli hem de teknolojik anlamda da eşitli fırsatlar sunmaktadır. Örneğin ders alan kişi dersi bir video olarak kaydederek daha sonra da izleme imkanına sahiptir.
  • Öğretmenler için ek gelir fikirleri arasında bir diğeri de ders videoları çekmektir. Bunun bilgisayar başında birebir ders vermekten pek farkı yoktur. Tek farkı videoyu çektiğiniz anda sizi kimsenin izlemiyor olmasıdır. Çektiğiniz videoları Youtube üzerinden yayınlayarak Youtube geliri elde edebilirsiniz.
  • Çektiğiniz ders videolarını Udemy gibi eğitim videoları satan mecralara verebilir ve buradan da bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Öğretmenler İçin Ek Gelir Ne Kadar Kazandırır?

Öğretmenler için ek gelir fikirleri üzerinden yapacağınız kazancın miktarını pek çok şey belirler. Yüz yüze verdiğiniz ders ücreti 100 ile 150 TL arasında iken internet üzerinden verilen derslerin saat ücreti daha düşük olabilir. Bu noktada en çok kazandırma potansiyeli olan ise eğitim sitelerinde videolarınızın izlenme oranları üzerinden size ödenen ücretlerdir.

Yabancı dil öğrencileri için hazırladığımız ek gelir fikirleri hakkındaki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.