Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Ek Gelir Elde Etmek

Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Ek Gelir Elde Etmek

Organizasyon ya da etkinlik düzenlemek ilk başta korkutucu gelebilir. Çünkü bu tarz işler normalden daha fazla sorumluluk almayı gerektiren işlerdir. Ülkemizde organizasyon ve etkinlik düzenleyerek ek gelir elde etmek herkesin yapabileceği bir hal aldı. Bu işi yapabilmek için biraz çevrenizin ve biraz da zamanınızın olması yeterli.

Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Ek Gelir Elde Etmek
Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Ek Gelir Elde Etmek

Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

İlk başta herhangi bir alanda mı yoksa farklı alanlarda mı etkinlik ya da organizasyon düzenleyeceğinize karar vermek gerekli. Eğer belirli bir alanda etkinlikler düzenlerseniz her etkinlikte çevrenizi genişleterek kısa zamanda bilinen bir kişi haline gelebilirsiniz. Organizasyon düzenleyebilmek için insanlarla olan ilişkilerinizin de düzgün olması önemli. Sizinle çalışmak isteyenlerin hakkınızda kötü şeyler duymaları iyi bir izlenim bırakmayacaktır. Etkinliği yapmak isteyen kişilerle önceden görüşüp etkinlik hakkındaki ayrıntıları öğrendikten sonra etkinliği yapmak için kendi aklınızdaki ya da işi alacağınız kişilerin aklındaki mekanlarla görüşüp bu etkinliği yapabilirsiniz. Etkinliklerin boyutu büyüdükçe sermaye ihtiyacınız da o kadar artacaktır.

Sizin için bir ek iş olsa dahi ileride bu işi büyütmek ve firmalara hizmet vermek için bir ticari şirket kurmanız da gerekebilir. Böylelikle yaptığınız ek iş olsa dahi kurallara uygun bir şekilde yapabilir, sizden verdiğiniz hizmet karşılığında fatura isteyenlere de bunu sağlayabilirsiniz.

Organizasyon ve Etkinlik Düzenleyerek Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Organizasyon ve etkinlik düzenlemek ilk başlarda ek gelir kazanmak için başlansa da zaman geçtikçe iyi paralar kazandırdığı için ana iş halini alabilecek bir iştir. Organize edilen etkinliğin kapsamına göre kazanılacak para da o kadar atacaktır. Bugün ortalama bir organizasyon yapanlar etkinlik başına 5000 ila 10.000 TL arasında paralar kazanmaktalar. Elbette ilk başta bu paraları kazanmak biraz zor olacaktır. Ancak çevreniz genişleyip etkinliklerin büyüklükleri arttıkça daha fazla kazanabilirsiniz.

Sanal asistanlık yaparak ek gelir elde etme hakkında yazdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.