Parfüm Satarak Para Kazanmak

Parfüm Satarak Para Kazanmak

Parfümler insanların önemli ihtiyaçlarından bir tanesi. Ancak bilinen ve marka olan parfümleri satın almak için oldukça fazla para vermek gerekebiliyor. Bu da günümüzde doldurma parfüm olarak bilinen bir sektörün ortaya çıkmasına sebep oldu. Hatta doldurma parfüm sektöründe bile isim yapmış çeşitli firmalar ve mağazalar bulunmakta. Doğal olarak doldurma parfüm de olsa isim yapmaya başlandığı zaman fiyatlarda ister istemez yine bir artış olmakta. Bu noktada kişisel bazda parfüm satarak para kazanmak devreye giriyor.

Parfüm Satarak Para Kazanmak
Parfüm Satarak Para Kazanmak

Parfüm Satarak Nasıl Para Kazanılır?

  • Evde parfüm üretimi yapmak oldukça zor ve riskli bir iş. Bu yüzden parfüm satarak para kazanmak için ilk önce bu parfümleri tedarik edeceğiniz bir tedarikçi bulmanız gerekmekte.
  • İnternet ve özellikle sosyal medya üzerinden kendi tanıtımınızı yaparak müşteri bulabilirsiniz.
  • Müşteri bulmak için ilk zamanlarda fiyatları ucuz tutabilir. Alışveriş yapanlara küçük test parfümleri gönderebilirsiniz. Bu sayede sizden alışveriş yapanlar daha sonra da alışveriş yapacaklardır.
  • Parfüm kimyasal bir madde olduğu için tedarik ettiğiniz yeri iyi seçmeniz ve bu yerin parfüm üretimi konusunda yeterlilik belgeleri olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Kendinize ait bir marka belirleyip, hatta parfüm şişe ve kutuları üzerine kendi logonuzu yapıştırarak bilinirliğinizi kısa sürede arttırabilirsiniz.
  • Her sektörde olduğu gibi zaman zaman indirim ya da promosyonlar ile müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Parfüm Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Parfüm satarak para kazanmak nispeten kolay görülen bir ek iş. Para kazanmak ise tatmin edici olmakta. Parfümleri kendiniz üretmeyeceğiniz için kazanacağınızın bir kısmı tedarikçinize gidecektir. Ancak elde edeceğiniz kazancın boyutunu belirlemek yine size düşüyor. Günümüzde 100 Ml parfümün satış fiyatı ortalama 50 TL civarında. Doldurma parfümde ise bu fiyat 30 TL’ye iniyor. Tedarikçinizden 20 TL’ye alacağınız her 100 Ml’lik şişenin üzerine 10 TL koyup 30 TL’ye satabilir ve her şişeden 10 TL kazanç elde edebilirsiniz. Bunu adede vurduğunuzda satacağınız parfümden toplamda ne kadar kazanacağınızı bulabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.