Paypal İle Para Kazanmak

Paypal İle Para Kazanmak

Paypal dünyanın önde gelen ödeme araçlarından bir tanesi. Bankadan bağımsız olarak çalışan Paypal insanların birbirlerine para gönderip almalarına yarıyor. Günümüzde daha çok internet üzerinden yapılan satışlar sonucunda kişilerin sattıkları ürünlerin ücretlerini alabilmeleri alanında kullanılmakta. Bilindiği gibi Paypal ülkemizde kullanılamıyor. Bu da Paypal ile para kazanmak için yeni bir fırsat yaratmış durumda.

Paypal İle Para Kazanmak
Paypal İle Para Kazanmak

Paypal İle Nasıl Para Kazanırım?

Paypal’ın ülkemizde faaliyet gösterememesi sebebiyle Türkiye sınırları içinde ikamet edenler para gönderip alma işlemlerinde sıkıntı yaşayabiliyorlar. İşte bu noktada Paypal hesaplarını kullanabilen kişiler önemli bir hale geliyorlar. Ufak bir komisyon olarak Paypal ile ödeme yapmak ya da ödeme almak isteyen kişilere yardım etmek ve bu işten kazanç sağlamak mümkün. Ancak bunun için Paypal hesabınızın yurt dışından açılmış ve yabancı bir banka hesabı tanımlanmış olması gerekiyor.

Pek çok kişi yurtiçinden de Paypal hesabı açılıp herhangi bir Türk bankası tanıtılıp işlem yaptıklarını söylemekteler. Ancak bu doğru değil. Ülkemizden Paypal’a üye olunabiliyor. Ancak üye olduktan sonra para gönderip alma işlemi yapmadan önce sisteme bir banka hesabı tanıtılması istenmekte. İşte bu banka bir yerli bankaysa banka tanıtılmasına izin verilmiyor. Yabancı banka hesapları olanlar rahatlıkla kullanabilirler. Ülkemizde hiç de azımsanmayacak kadar sayıda insan Paypal ile ödeme gönderip alma işlemi yapıyorlar. Ancak bu işlemleri uygun komisyonla ve yurt dışı merkezli herhangi bir banka hesabı olan kişiler üzerinden yapıyorlar.

Yurtdışında Banka Hesabı Açtırmak

İmkânı olanlar yurtdışında yaşayan akrabalarına ya da arkadaşlarına yabancı bir bankada, banka hesabı açtırabilir ve kullanamadıkları Paypal’a bu hesabı tanıtarak hem kendileri kullanabilirler hem de insanların para transferlerini kendi Paypal hesapları üzerinden yapıp komisyon alıp ek kazanç sağlayabilirler. Paypal ile başkasına para gönderme işlemlerinde alınan komisyon, işleme konu olan paranın %5 ila %10’u arasındadır.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.