Pinterest İle Para Kazanmak

Pinterest İle Para Kazanmak

Pinterest internet üzerinde en çok ziyaret edilen sitelerden bir tanesi. Sitenin ilk baştaki amacı insanların çektikleri fotoğrafları buradan paylaşmalarını sağlamaktı. Ancak ilerleyen zamanlarda insanlar kendi çektikleri fotoğraflardan çok internet üzerinden karşılaştıkları fotoğrafları Pinterest hesaplarından paylaşmaya başladılar. Aslında bu durum Pinterest’in kendi kendine popüler olmasını sağlayan bir durumdu. Zamanla insanlar Pinterest ile para kazanmak hakkında düşünmeye başladılar ve bunun mümkün olduğunu anladılar.

Pinterest İle Para Kazanmak
Pinterest İle Para Kazanmak

Pinterest Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Özellikle internetten e-ticaret yapanlar için Pinterest önemli bir reklam aracı. Pinterest üzerinden yayınlanan resimlere e-ticaret sitenizin linkini ekleyerek insanların sitenize gelerek alışveriş yapmalarını sağlayabiliyorsunuz. Şu anda pek çok e-ticaret sitesi bu taktiği uyguluyorlar. Google üzerinden hedef kitleye ulaşmanın zorluğu Pinterest üzerinde bulunmuyor. Çünkü paylaştığınız fotoğrafla mutlaka konu ile ilgisi olan birilerine önerilen fotoğraf olarak sunulmakta. Bir başka deyişle e-ticaret sitenize gelecek olan müşteri otomatik olarak bulunuyor.

Pinterest sadece e-ticaret sitesi olanlar için değil herhangi başka bir konuda sitesi olanlar için de uygun. Günümüzde Google reklamları oldukça popüler. Bir konu hakkında site açıp Google reklamları yerleştirdiğiniz zaman sitenize gelen ziyaretçiler bu reklamlara tıkladıkça para siz para kazanırsınız. Sitenize insan çekmek için yine Pinterest’i kullanabilirsiniz. Pinterest ile para kazanmak sanıldığı kadar zor değil.

Pinterest’i ziyaret eden kullanıcıların %70’lik kısmını bayanlar oluşturmakta. Bu yüzden bayanlara yönelik bir site hazırlayıp, Pinterest üzerinden paylaşım yaparak sitenize ziyaretçi çekebilir ve reklamlara tıklamalarını sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kadın saç modelleri oldukça popüler. Bu konu ile ilgili bir site açıp Pinterest üzerinden kadın saç modelleri konulu resimler paylaşarak kişileri sitenize çekebilirsiniz. Bununla birlikte tırnak modelleri, makyaj malzemeleri ve yemek tarifleri ile ilgili siteler de açabilir ve kadın ziyaretçilerin kolaylıkla sitenize gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.