Sanal Asistanlık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Sanal Asistanlık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Şirketler için asistanlık mesleği artık bir zorunluluk olmaktan çıkmaya başladı. Bu bakımdan bu görev için personel istihdam etmek yerine bu işi evinden yapabilecek kişiler tercih edilmekte. Sanal asistanlık yaparak ek gelir elde etmek, evinden bu işi yapmak isteyeler için oldukça kolay bir hal aldı.

Sanal Asistanlık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Sanal Asistanlık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Sanal asistanlık evinizden çalışsanız dahi tıpkı bir şirkette bu işi yapıyormuş gibi önemli. Asistanlığını yaptığınız kişi ya da kişiler gün içinde sizinle sürekli irtibat halinde olacakları için sizin de buna engel olacak bir durumunuzun olmaması gerekiyor. Her ne kadar bu işi kendi evinizden yapsanız da işin ciddiyeti değişmiyor. Sonuçta karşınızdaki kişiler size bunu için para veriyorlar ve ev ortamının rahatlığına çok fazla kapılmamak oldukça önemli. Ülkemizde evden çalışma kültürü son birkaç yılda yavaş yavaş benimsenmeye başlandı. Şirketler kendi personellerinin de zaman zaman evlerinden çalışmalarına izin veriyorlar. Bütün bunların altında elbette maliyet ve zamandan tasarruf etmek yatıyor. Artık insanlar ofislerinde yaptıkları tüm işleri evlerinden çıkmadan da halledebiliyorlar. Bu durum evden asistanlık apara ek gelir elde etmenin de önünü açmış durumda.

Sanal asistanlık yaparak insanların size çalışma saatleri süresince ulaşmaları çok önem taşıyor. Bu yüzden buna engel olabilecek durumlardan kaçınmak gerekli. Gün içinde ne kadar süre ile çalışılacağını asistanlık hizmeti vereceğiniz kişilerle görüşerek belirleyebilirsiniz. Bazı durumlarda günü iki eşit parçaya bölerek farklı kişi ya da kuruluşlara hizmet verebilirsiniz. Bu tamamen sizin çalışma kapasitenizle ilgili bir durum.

Sanal Asistanlık Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Eğer kendi işiniz varsa ve zamanını ek iş yapmaya müsaitse sanal asistanlık iyi kazanç sağlayan bir iş. Çalışma süreniz ve yaptığınız işin fazlalığı ile alakalı olarak kazanacağınız para da artacaktır. Şirketler günümüzde yarım gün asistanlık yapanlara ortalama 1500 ile 2000 TL arasında para veriyorlar.

Arabaya reklam alarak ek gelir elde etme konusunda yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.