Şapka Satışı Yaparak Para Kazanmak

Şapka Satışı Yaparak Para Kazanmak

Eskiden sadece yaz aylarında güneşten korunmak için tercih edilen şapkalar günümüzde tıpkı güneş gözlükleri gibi her mevsim kullanılan bir aksesuar halini aldı. Bu yüzden şapka satışı yaparak para kazanmak da nispeten kolay bir hal almış durumda. Evinizden, internet aracılığıyla şapka satışı yaparak tatmin edici oranda ek gelir elde edebilirsiniz.

Şapka Satışı Yaparak Para Kazanmak
Şapka Satışı Yaparak Para Kazanmak

Şapka Satışı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

  • Şapka satışı yaparak para kazanmak için şapka üreten bir üretici ile bağlantıya geçmeniz gerekiyor. Pek çok firma kendi ürünlerinin satışının yapılması için de, kişilere bu konuda kolaylık sağlamakta.
  • Kendinize açacağınız bir internet sayfası ya da son zamanlarda çok daha revaçta olan Facebook veya Instagram üzerinden kolaylıkla satış yapabilirsiniz.
  • Bazı üreticiler sizden şapka alanlara sizin yerinize de kargo gönderebiliyorlar. Bu sayede siz ürünü görmeden ürün doğrudan müşterinize gönderiliyor.
  • Çok fazla çeşitte ve çok fazla yaş grubuna hitap eden şapka modeli olduğundan dolayı stoklu şekilde şapka satışı yapmak zor olacaktır. Hele ki bu işi tek başınıza ve evden yapıyorsanız sizin için en güzel seçim ürünün üreticinizden direkt olarak müşterinize kargolanmasıdır.
  • Şapkalar nispeten üretim maliyeti düşük ama satış fiyatları yüksek ürünlerdir. Bu yüzden kar marjı da yüksek olacaktır.
  • Gelen siparişleri kısa bir mesaj ile üreticinize gönderdiğiniz için bu durum gün içinde yaptığınız diğer işlere de engel olmayacaktır. Gelen siparişleri toparlayıp gün içinde üreticinize tek bir defada sipariş olarak geçebilirsiniz.

Şapka Satışı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Şapka satışı yaparak kazanacağınız para tatmin edici düzeyde olabilir. Bugün bir erkek spor şapkanın üretim maliyeti 10 TL civarında. Aynı şapkanın satışı ise 40 TL’yi buluyor. Satılan şapka başına 20 TL kazandığınızı düşünürsek 100 şapka satışından 2000 TL civarında bir ek gelir elde etmeniz mümkün.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.