Soru Bankası Hazırlayarak Para Kazanmak

Soru Bankası Hazırlayarak Para Kazanmak

Sınavlar hayatımızın bir parçası. Pek çok kişi için önemli görüldüğü için de sınavlara çalışma konusunda oldukça hassas insanlar var. Bu insanların ihtiyaç duydukları ise soru bankaları. İşte soru bankası hazırlayarak para kazanmak da burada devreye giriyor. İnsanlar daha fazla soru çözmek adına hazırlanan soru bankalarını satın alabiliyorlar.

Soru Bankası Hazırlayarak Para Kazanmak
Soru Bankası Hazırlayarak Para Kazanmak

Soru Bankası Hazırlayarak Nasıl Para Kazanılır?

  • Soru bankası hazırlamak oldukça zor bir iştir. En büyük zorluğu ise sorular hangi branş ya da konu hakkında hazırlanacaksa o konu üzerinde ciddi bir bilgi sahibi olmak gerekiyor.
  • Sadece öğrencilere yönelik sorular değil, bunun dışında ehliyet sınavı gibi genel anlamda kişiler tarafından aranan sorular hazırlanabilir.
  • Hazırlanan soru bankaları internet üzerinden ya da sorular hangi sınav için hazırlanmışsa o sınavla ilgili forumlar üzerinden satışa çıkarılabilir.
  • Soruların cevapları hakkında kesin bilgi sahibi olunmalıdır. Yanlış hazırlanmış sorular hakkınızda kötü bir izlenim bırakabilir.
  • Günümüzde en çok rağbet gören sorular Açıköğretim Fakültesi, Açık Lise ve Ehliyet sınavı için hazırlanan soru örnekleridir. Bu sınavlar sıklıkla yapıldığı için soru tüketimleri de oldukça yüksektir ve insanlar yeni sorular bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirler.
  • Hazırladığınız soruları belirli adetlerde gruplandırarak paketler halinde satış yapabilirsiniz.
  • Sadece kişiler bu soruları satın alma talebinde bulunmazlar. Aynı zamanda sınavlarla ilgili siteler de bu soruları kendi sitelerinde yayınlamak için sizden satın almak isteyebilirler.

Soru Bankası Hazırlayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Soru bankası hazırlayarak para kazanma konusunda hazırladığınız soruların hangi branşa ait olduğu önem taşır. Örneğin, eğer tıp alanında soru hazırlıyorsanız bu oldukça meşakkatli olacağı için fiyatlandırmasını yüksek tutabilirsiniz. Hazırladığınız soru adedine göre aylık 500 ile 2000 TL arasında bir ek gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.