Stock Fotoğraf Satarak Para Kazamak

Stock Fotoğraf Satarak Para Kazamak

Fotoğraf çekmek akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte gün içinde hemen hemen herkesin yaptığı bir eylem halini aldı. Ancak insanların çoğu fotoğrafları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmak için çekmekteler. Başkaları için fotoğraflar çekmek ise henüz çok fazla insanın bilmediği bir durum. Stock fotoğraf çekerek para kazanmak olarak adlandırılan bu durumda ihtiyacınız olan sadece nispeten kaliteli fotoğraflar çekebileceğiniz bir fotoğraf makinesi ve biraz zaman. Kendi yaptıkları işlerde çeşitli kaliteli fotoğraflara ihtiyaç duyan insanlar para karşılığı bu fotoğraf satın almaktalar.

Stock Fotoğraf Satarak Para Kazamak
Stock Fotoğraf Satarak Para Kazamak

Stock Fotoğraf Satarak Nasıl Para Kazanılır?

  • Fotoğraf çekmek için belirli bir zaman harcamanız gerekiyor. Örneğin bazı doğa fotoğrafları sabahın erken saatlerinde çok daha güzel çekilebileceği için bu işi sabah yapmanız gerek. Aynı şekilde gece fotoğrafları çekmek için de geceleyin kendinize boş zaman ayırmanız gerekiyor.
  • Stock fotoğraf satarak para kazanmak için kendinize ait bir web sayfanızın ya da sosyal medya hesaplarınızın olması gerekiyor. İnsanlar fotoğraflarınızı buralarda gördükten sonra satın alacaklardır.
  • Fotoğraflarınızı belirli konulara ayırarak çalışmayı tercih ederseniz zamandan kazanmış olursunuz. Örneğin bir gününüzü sadece klasik otomobil fotoğraflarını çekmeye ayırırken diğer gününüzü çiçek fotoğrafları çekmek için ayırabilirsiniz. Bu sayede bir süre sonra düzenli bir arşive sahip olmuş olursunuz.
  • Düzenli olarak stock fotoğraf ihtiyacı olan kişilerle iletişim kurarak kazancınızı sürekli hale getirebilirsiniz. Web sitesi yapanlar genellikle telif hakkı sebebiyle para vererek fotoğrafları telif haklarıyla birlikte satın alma yolunu seçerler.

Stock Fotoğraf Satarak Ne Kazar Kazanç Elde Edilir?

Stock fotoğraf satarak para kazanmak günümüzde çok fazla kişinin bildiği ancak yapmaya üşendiği bir iştir. Çünkü sürekli olarak elinizde makine bir yerlerde olmanız gerekmekte. Ancak yapan kişiler bu işten güzel paralar kazanırlar. Çektiğiniz fotoğrafların telif hakkı sizde olduğu için aslında fotoğrafınızı satarak telifini de satmış oluyorsunuz. Stock fotoğraf satarak ayda 2000 ila 5000 lira arasında para kazanmak mümkün olacaktır. Çevreniz ne kadar genişlerse satışlarınız da o kadar artar.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.