Tekne Temizliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Tekne Temizliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Tekne sahipleri özellikle ilkbahar ve yaz aylarında teknelerini denize indirmeden önce bir temizlik yapmak isterler. Bu temizlikle bütün kış boyunca karadan duran teknelerin üzerinde birikmiş kirler temizlenir. Tekne temizliği yaparak ek gelir elde etmek şu anda pek bilinmeyen ek gelir yöntemleri arasında geliyor. Küçük teknelerin temizliği için tek bir kişi yeterli olurken büyük tekneler için ya birden fazla kişi aynı anda çalışmalı ya da yapılacak olan temizlik günlere yayılmalıdır.

Tekne Temizliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Tekne Temizliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Tekne Temizliği İle Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

  • Tekne temizliği göründüğü kadar kolay değildir. Bu yüzden güneş altında çalışmaya alışkın olmak gerekiyor.
  • Tekne temizliği yapmak için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Hatta satın alacağını temizlik malzemelerini de alacağınız ücretin dışında tutabilirsiniz.
  • Özellikle tatil beldelerine yakın olanlar bu işten oldukça fazla kazanç elde edebilirler.
  • Tekne temizliği ev temizliğine benzemediği için tekne üzerinde biriken kirler, rutubet ve yosunlar kolay çıkmayabilir. Bazı durumlarda tekneyi boyamak dahi gerekebilir.
  • Tekne temizliği yapmak için herhangi bir yere ilan vermenize gerek yoktur. Turistik beldelerin ve marinaların olduğu yerlere giderek burada tekne sahipleriyle görüşerek iş alabilirsiniz.
  • Dönem içinde teknelerini temizlediğini kişiler bir sonraki dönem eğer işinizden memnun kalmışlarsa yeniden sizinle bağlantıya geçeceklerdir. Bu da işin yavaşça büyümesi anlamına geliyor.

Tekne Temizliği Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Tekne temizliği ağır bir iş olarak nitelendirilebilir. Bu yüzden kazancı da yüksektir. Bugün orta boy bir teknenin iç dış temizliği 1000 TL civarında. Ayda sadece 3 tekne temizliği yapıldığında 3000 TL gibi günümüzde iyi sayılabilecek bir ek gelir elde etmek mümkün olacaktır. Büyük tekne sahipleriyle anlaşırsanız bundan kat kat fazlasını kazanmanız da mümkün olacaktır.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.