Telemarketing İle Ek Gelir Elde Etmek

Telemarketing İle Ek Gelir Elde Etmek

Telemarketing yıllardan beri ülkemizde yapılan bir uygulama. İnternetin hayatımıza girmesiyle biraz gücünü kaybetse de çok fazla şirket internet ile içli dışlı olmayan müşterilere bu yolla ulaşmaya devam ediyor. Bu bakımdan telemarketing ile ek gelir elde etmek hala mümkün. Telemarketing adından da anlaşılacağı üzere telefonla bir ürünün pazarlanması. Televizyonda reklamlarını gördüğümüz ürün tanıtımlarının telefonla yapılan bir versiyonu.

Telemarketing İle Ek Gelir Elde Etmek
Telemarketing İle Ek Gelir Elde Etmek

Telemarketing İle Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Telemarketing evden kolaylıkla yapılan bir iş. Ev telefonunuz ya da cep telefonunuz ile şirketler tarafından sizlere verilen telefon numaralarını arayarak ürün tanıtımı yapıyorsunuz. Bazı durumlarda şirketler sizde ürün tanıtımı yerine ürün satışı yapmanızı da talep etmekteler. Her ne kadar telefondan ürün satışı yapmak zor olsa da bunu başardığınızda aldığınız para daha fazla olmakta.

Geçmişte çok sayıda insan telemarketing yapıp paralarını alamadılar. Bu bakımdan çalışmak istediğiniz firmayı da iyi seçmek gerekiyor. Bu iş için çok sayıda personel arayışına giren firmalardan uzak durmak her zaman en iyisi. Buna karşın az kişiyle az ve öz iş yapan firmalar çok daha güvenilir olmakta. Telemarketing yapmanın elbette zorlukları da var. Pek çok kişi neden arandığı ve numaralarının nereden bulunduğu konusunda şikayetçi olabilir. Bu yüzden telefon ederken her türlü cevaba da hazırlıklı olmak gerekiyor. Bu konuda şirketler öncelikli olarak bayanlara şans tanıyorlar.

Telemarketing Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi geliriniz size iş veren şirketin politikasına göre değişecektir. Telefondan ürün satmayı başarabilirseniz kazancınız artacaktır. Yine bazı firmalar telefonla aradığınız kişilerle görüşme ayarlamayı başarı olarak görüp ekstra para verebilirler. Ülkemizde halen hiç de azımsanmayacak sayıda insan telemarketing ile ek gelir elde ediyorlar.

Paketleme yaparak ek gelir elde etme hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilrsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.