Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Kadınların iş hayatına dahil olması ya da hastalık gibi nedenlere bağlı olarak gelişen mesleklerden biri olan temizlik yaparak para kazanmak, sigorta yapılması gereken meslekler arasında yerini aldı. Saat ücreti ile çalışmaların yapıldığı ve gittikçe büyüyen bir sektör haline gelen temizlik alanında ev temizliği, iş yeri temizliği ve inşaat temizliği gibi çeşitli hizmet alanları bulunuyor.

Temizlik Yaparak Para Kazanmak
Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Temizlik Yaparak Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Temizlik şirketleri üzerinden çalışmaya başladığınızda sigortanız yapılacağı gibi iş bulma imkânınız artacaktır. Bu nedenle temizlik şirketleri ile görüşebilirsiniz.
  • Günlük ev temizliği ücretleri hakkında piyasa araştırması yapmanız daha düşük ücretlere çalışmanızı önleyecektir.
  • Temizlik esnasında titiz davranmanız ve hızlı olmanız genellikle ev sahibi tarafından beğenilecek bir durumdur. Kendi evlerini temizleyecek durumu olmayanlar için temizlik yapabileceklerini birini bulmaları oldukça önemlidir.
  • Bireysel olarak çalışmak istemeniz halinde ara sıra gideceğiniz temizlik işleri ile hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve yarı zamanlı çalışmak isteyenler için temizlik yapmak oldukça kazançlı görülmektedir.
  • Ev temizliği dışında ofis temizliği gibi iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Temizlik İşi Ne Kadar Para Kazandırır?

Temizlik işi yaparak para kazanmak istediğinizde eğer temizlik şirketleri ile anlaşacak olursanız asgari ücret ve ya bunun biraz üzerinde bir ücret alabilirsiniz. Çalışma süreleriniz belirli olacağı gibi sizden istenilen hizmetlerde zor olmayacaktır. Ancak bireysel olarak çalışmak isterseniz günlük en az 100 TL olmak üzere aylığınız ek hizmetlerle 4000-5000 olabilir. Temizliğin yorucu bir iş olduğunu unutmayınız. Bu bakımdan yanınıza birkaç kişi daha alarak bu işi bir takım olarak da yapabilirsiniz. Temizlik işleri genellikle önerme şeklinde bulunabilen işlerdir. İşinizden memnun kalanlar ve güvenlerini kazandığınız kişiler bu konuda sizi akrabalarına ve arkadaşlarına da önereceklerdir. Bu sayede de kazancınızı arttırabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.