Terziler İçin Ek Gelir Fikirleri

Terziler İçin Ek Gelir Fikirleri

Terziler uzun yıllardan bu yana insanların imdadına yetişen bir meslek olma özelliği taşımakta. İnsanların kendi başlarına yapamayacakları giyim işlerini terziler yapmakta. Terziler için ek gelir fikirleri de oldukça fazla. Kendi işlerinden arta kalan zamanlarda terziler yine kendi işleriyle alakalı ek işler yaparak gelirlerini daha da arttırabilirler.

Terziler İçin Ek Gelir Fikirleri
Terziler İçin Ek Gelir Fikirleri

Terziler Nasıl Ek Gelir Elde Edebilirler?

  • Terziler artık internet üzerinden şemaları kolaylıkla bulunabilen kumaştan insan figürleri dikerek bunu internet üzerinden satabilirler. Yapım süreci oldukça kısa olan bu figürler özellikle bayanların çok ilgisini çekmekte ve süs eşyası olarak kullanılmakta.
  • Terziler yaptıkları işe tam anlamıyla hâkim oldukları için sahip oldukları bilgileri başkalarına teorik ve pratik anlamda özel ders olarak verebilirler.
  • Terziler sadece insanların giyecekleri olarak değil, içinde dikim olan diğer mesleklerin işlerini de kendilerini geliştirerek yapabilirler. Örneğin evlerin ya da dükkanların ihtiyacı olan güneşlik ve tente dikimi gibi işler benzerlik gösterdiği için terziler de yapabilirler.
  • Terzilerin ihtiyaç duydukları araç gereçleri, konuya hâkim oldukları için ucuza tedarik edip satışını yapabilirler. Bu konuda Aliexpress şu anda bilinen ve en çok ürün alınan mecra.
  • Kendi işleri ile alakalı olduğu için kumaş ve yün gibi ürünlerin satışını da yapabilirler. Bu ürünlerin satışı ile ilgili sosyal medya üzerinden bir hesap açıp satışları bu hesap üzerinden yapabilirler.

Terziler Ek Gelir Fikirleri İle Ne Kadar Para Kazanabilirler?

Çoğu zaman terziler gün içinde yaptıkları işlerin yetişmemesi ile ilgili şikâyette bulunurlar. Bunun sebebi ise her insanın terziye ihtiyaç duyması. Ancak kendilerine iş dışında vakit ayırabilenler ek iş yaparak ciddi kazançlar elde edebilirler. Bir terzi ek iş için günde kendisine 2 saat ayırdığı taktirde yaptığı işe de bağlı olarak 1000 ile 2000 TL arasında ek gelir elde edebilir.

Tiyatrocular için ek gelir fikirleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.