Tez Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Tez Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Yazı yazarak ek gelir elde etmek günümüzün en çok kullanılan ek gelir araçlarından bir tanesi. Genellikle makale ya da web siteleri için içerik yazmak olarak düşünülse de tez yazarak ek gelir elde etmek de mümkün. Elbette tez yazmayı makale ya da herhangi sıradan bilgiler içeren içeriklerden ayrı tutmak gerekiyor. Bu bakımdan tez yazmak bunlarla karılaştırıldığında oldukça zor ve uzun bir süreç gerektiriyor. Ancak elbette karşılığında elde edilen gelir de oldukça fazla.

Tez Yazarak Ek Gelir Elde Etmek
Tez Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Tez Yazarak Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Tez yazmaya başlamadan önce bunun önemli bir araştırma süreci olduğunu unutmamak gerek. İnternet bu konuda yardımcı olsa da internetten alınan bilgilerin bir kaynağı işaret etmesi gerekmekte. Çünkü tezlerde kullanılan tüm alıntıların nereden alındığı belirtilmeli. Bununla birlikte sadece internet üzerindeki bilgiler de tez yazmak için yeterli olmayacaktır. Tez konusu ne olursa olsun kütüphanelerdeki kaynaklardan da faydalanmak bu işin olmazsa olmazları arasında.

Tıp, hukuk, mühendislik ve matematik gibi branşlara ait tezler diğerlerine göre oldukça yüksek fiyatlara yazılıyorlar. Tez yazma konusunda kendinize güveniyor ve yazdığınız tezle ilgili size işi veren kişiyle herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız bu iş gerçekten önemli bir ek gelir kaynağı. Ancak bu konuda kendinizi çok fazla açığa çıkarmadan bu işi yapmak hem sizin hem de tezini hazırladığınız kişi açısından daha iyi olacaktır. Ülkemizde uygulanan bir yöntem olsa da ne işi veren ne de işi alan kendi adının duyulmasını istemez. Bu konuda çeşitli forumlarda açılmış konular üzerinden gayet kolay bir şekilde müşteri bulabilirsiniz.

Tez Yazarak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Tez yazma fiyatları tezin alanına göre değişiklik göstermekte. Sözel alanda herhangi bir konuda tez yazmanın sayfa başına olan fiyatı ortalama 40 TL civarında. Bu da 50 sayfalık bir tezin 2.000 TL olması demek. Bu fiyat sayısal alanlarla ilgili konularda çok daha fazla artmakta.

Web sitelerini test ederek ek gelir elde etmek isteyenler hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: EGF Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.