Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak 2024: Nasıl Kazanılır?

İnternetten para kazanmanın binlerce yolu var ve günümüzde birçok kişi, becerilerini kullanarak güzel gelirler elde edebiliyor. Eğer tasarım yeteneğiniz varsa ve tasarım programlarını aktif bir şekilde kullanabiliyorsanız bir önerimiz var: Tişört tasarlayarak para kazanmak!

Tişört tasarla para kazan sistemi, sadece tasarım üzerinden para kazanmanızı sağlayan bir iş modelidir. Bunun için siteler ve uygulamalar bulunuyor. Baskı makinesi, üretim ya da kargo gibi unsurlardan hariç olarak sadece kıyafet tasarlayarak para kazanmak mümkün. Bunu t-shirt tasarla para kazan sistemiyle yapabilirsiniz. Bu para kazanma modelinin detayları incelemeye başlayalım…

Tişört Tasarla Para Kazan Nedir?

Tişört Tasarla Para Kazan
Tişört Tasarla Para Kazan

Tişört tasarlayarak para kazanmak pek çoğunuz için hayal gibi gelebilir. Ancak günümüzde Print on Demand (POD) satış yöntemiyle hiçbir ek maliyete katlanmadan sadece tasarımla para kazanabiliyorsunuz. Tişört tasarla para kazan sistemi olarak ifade edilen bu yöntem, istenen formatta gelen siparişe göre tişört tasarımı yapmanızı ve bunun üzerinden para kazanmanızı sağlıyor.

Tişört tasarla para kazanma ile ciddi bir satış potansiyeline ulaşarak aylık çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. POD tekniğiyle sadece sipariş üzerine tasarım yapacaksınız. Yarının belirsizliği nedeniyle stoksuz satış yapmak en büyük avantajınız olacak! Hadi sistemin detaylarını inceleyelim…

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak Gerçek Mi?

T-shirt tasarlayarak para kazanmak, tasarımla uğraşan kişilerin araştırdığı konulardan birisidir. Eğer işi biliyorsanız inanın tişört tasarlamak çok kolay! Üstelik günümüzde yapay zeka araçları ile tasarımlarınıza farklı unsurlar ekleyebilirsiniz. Birçok kişi tişört tasarlayarak para kazanmak gerçek mi diye soruyor. Cevabı hemen verelim, evet sistem tamamen gerçek ve aktif bir şekilde çalışıyor…

Tişört tasarımı yaparak para kazanmak için sahip olmanız gereken bazı beceriler var:

 • Yaratıcı Tasarım Teknikleri
 • Tasarım Programları
 • Satış Teknikleri

Bu üçüne sahip olduğunuzda tişört tasarlayarak para kazanmak için hazırsınız demektir! Sizlere siteleri ve uygulamaları vereceğiz… İşte onlardan en popülerleri!

Öneri içerik: Para Kazandıran Hobiler

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma Siteleri

Günümüzde tişört tasarlayarak para kazanma sitesi ve uygulamaları oldukça fazladır. Örneğin bazı siteler tasarım yapabilmenize de imkân sağlarken bazıları ise sadece tasarımlarınızı satmanız üzerine kurgulanmış bir yapıya sahiptir.

Tişört tasarla para kazan siteleri ve uygulamaları arasında en popüler 5 örnek şu şekildedir:

 1. Printify
 2. Tisho
 3. Tshigo
 4. Kammana
 5. Printful

T-shirt tasarlama sitesi olarak değerlendirebileceğiniz bu uygulamaları daha yakından tanıyalım…

1- Printify

Kıyafet Tasarlayarak Para Kazanmak
Kıyafet Tasarlayarak Para Kazanmak

Tişört tasarlayarak para kazanılır mı diyen kullanıcılarımız için en popüler örnek ile başlayalım: Printify!

Printify, tişört tasarla para kazan sisteminde en geniş araç yelpazesi sunan sitelerden birisidir. Bu site ile tasarım yapabilir ve daha sonra bu tasarımlarınızı satabilirsiniz. Üstelik Shopify, Etsy, eBay gibi pazaryerleri ile entegre bir şekilde çalışması, satışlarınızı artıracaktır.

Geniş ürün yelpazesiyle ön plana çıkan Printify, tişört tasarlayarak para kazanmak için harika bir başlangıç olabilir. Güçlü entegrasyon yapısı, tasarımları kolayca yükleyebilme gibi önemli avantajları bulunuyor.

2- Tisho

Kıyafet tasarla para kazan sisteminde Tisho’yu da kullanabilirsiniz. Tişört tasarlayarak para kazanma 2024 yılında Tisho ile çok basit! Site, sektörün önde gelen baskı uygulamaları arasında gösteriliyor. Tişörtleri bastırabileceğiniz gibi aynı zamanda tasarım satma imkânınız da bulunuyor.

Eğer tişört tasarımı yapmanın da ötesinde baskı ve satış işlemlerini düşünürseniz kazancınızı daha da artırabilirsiniz. Tisho ile t-shirt tasarlayarak para kazanmak için trendleri takip edin ve insanların ilgisini çekecek tasarımlara imza atın!

3- Tshigo

Tişört tasarlayarak para kazanmak için 2015 yılında kurulan Tshigo platformunu da tercih edebilirsiniz. Tshigo ile düzenli olarak gelir elde eden birçok tasarımcı bulunuyor. Sosyal medyada geniş bir kitleye sahipseniz daha fazla kazanabilirsiniz.

Sitenin kendine ait tasarım aracının olması ise büyük bir avantaj sağlıyor. Kullanıcılar başka hiçbir ek programa ihtiyaç duymaksızın burada tasarım oluşturup satışa koyabiliyor. Print on Demand sistemini de iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Düşük Maliyetli İş Fikirleri

4- Kammana

Tişört Tasarımı Yaparak Para Kazanmak
Tişört Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Kammana tişört tasarla para kazan modelini uygulayabileceğiniz en önemli araçlardan birisidir. Uygulama ile sadece tişört değil, farklı türlerde kıyafet tasarlayarak para kazanmak mümkün. Ayrıca tasarım ve baskıyı gerektiren her şey üzerinden burada para kazanabiliyorsunuz.

Komisyon oranlarının düşük olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tasarım yaparak para kazanmak için ideal başlangıç noktalarından birisidir. Her düzeyden kullanıcı için basit bir şekilde kullanılabilen ara yüzü, mutlaka denemeye değer!

5- Printful

Printful, talebe göre baskı yapabileceğiniz en büyük platform olarak karşımıza çıkar. Daha da önemlisi sadece tişört tasarlayarak para kazanmak da mümkündür. Printful için tişört tasarla para kazan sisteminin öncüsü olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Eğer kıyafet tasarlayarak para kazanmak istiyorsanız, Printful ile yapabileceklerinizin sınırı bulunmuyor. Ayrıca dropshipping ticaret yöntemine de açık olması, büyük bir avantaj sağlıyor. Yani bu platform ile farklı sistemlerle para kazanabilirsiniz. Etsy, Shopify ve diğer popüler pazaryerlerine entegre bir şekilde çalışabilirsiniz.

Kıyafet Tasarlayarak Para Kazanmak [Diğer Siteler]

Sizler için tişört tasarlayarak para kazanma siteleri ve uygulamalarından en popüler olanları paylaştık. Ancak ilgili para kazanma modelinde tercih edebileceğiniz siteler bunlarla sınırlı değildir. Tişört tasarımı yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz başka kapsamlı siteler de bulunmaktadır.

Kıyafet tasarlayarak para kazanma siteleri ve uygulamalarının tamamı aşağıdaki gibidir:

 1. Baskimo
 2. Shirtbaz
 3. Spreadshirt
 4. Designhill
 5. Teespring
 6. Redbubble
 7. Amazon Merch
 8. Teechip
 9. Placeit
 10. Shopify
 11. Zazzle
 12. Basmatik

Tişört tasarla para kazan sisteminin aktif olarak yer aldığı siteler bu şekilde. Bu sitelerden bir ya da birkaçını aynı anda kullanarak kazancınızı maksimum noktaya taşıyabiliyorsunuz. İster freelance çalışın, ister ara sıra tasarım yapın, her halükarda ciddi kazançlar elde edersiniz.

Tişört Tasarlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Şimdi konuyla ilgili sıkça aldığımız şu soruyu yanıtlayalım: Tişört tasarlayarak para kazanma nasıl yapılır? İşte yanıtı…

Öncelikle tişört tasarımı da dahil olmak üzere birçok tasarım işleminde programları aktif olarak kullanabilmeniz gerekiyor. Tasarım programlarından en önemlileri şu şekildedir:

 1. Adobe Photoshop
 2. Adobe Illustrator
 3. Canva
 4. Figma
 5. Inscape

Bu programlardan özellikle Photoshop’u iyi bir şekilde kullanabildiğinizde sadece tişört tasarlayarak değil, tüm tasarım işlerinden para kazanabilirsiniz. Canva, tişört tasarlayarak para kazanmak için iyi bir başlangıç uygulaması olabilir! Basit olması, kolay ara yüz desteği gibi büyük avantajlar sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Tişört Tasarlayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

T-Shirt Tasarla Para Kazan
T-Shirt Tasarla Para Kazan

Şimdi tişört tasarımı yaparak para kazanmak konusu haricinde ne kadar kazanabileceğinize odaklanabiliriz. Kıyafet tasarlayarak para kazanmak sisteminde kazanç rakamları tamamen sizin elinizdedir. Ancak piyasayı yakından tanımanız, satışlarınızı artırmak için oldukça önemlidir.

Birçok site komisyon benzeri kesintilerle kendi finans döngüsünü sağlıyor. Bu nedenle sitelere üye olmadan önce komisyon oranlarını araştırmanız önemlidir.

Tişört tasarla para kazan sisteminde ağırlıklı olarak yurt dışı siteler söz konusudur. Bu da Dolar ve Euro üzerinden döviz kazancı elde edebileceğiniz anlamına geliyor.

Tişört tasarlayarak ne kadar para kazanılır? İşte kazanç tablosu:

 • Başlangıç: Aylık 250 $ – 7.500 TL
 • Orta Seviye: Aylık 500 $ – 15.000 TL
 • İleri Seviye: Aylık 1.000 $ ve daha fazlası (30.000+ TL)

NOT: Kazançlar, tahmini satış rakamlarına göre hesaplanmıştır. Satış adedi, farklı platformlarda satış yapmanız ve kaliteli tasarımlar söz konusu olduğunda daha fazla gelir elde edilebilecektir.

Bonus: Tişört ve Kıyafet Tasarlayarak Para Kazanmak İçin Pratik İpuçları

Tişört ve kıyafet tasarımı yaparak para kazanmak konusunda artık tüm bilgilere sahipsiniz! Son olarak pratik ipuçlarıyla satışlarınızı arttırmanız ve daha kaliteli tasarım yapmanız için gerekli tüm bilgileri vereceğiz.

Tişört tasarlayarak para kazanmak için aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

 • Tişört tasarımı noktasında hedef kitlenizi belirlemek ilk adım olmalıdır. Hangi müşteri kitlesine yönelik tasarım üreteceksiniz? Bunu belirleyin.
 • Benzersiz tasarımlar oluşturmak için trendlerini mutlaka takip edin. Özellikle kıyafet tasarımı için sektör gelişmelerini mutlaka araştırın.
 • Tişört tasarlayarak para kazanma siteleri haricinde Etsy, Shopify gibi online satış kanallarında mağaza açın. Bu gelirinizi artırmanızın bir yolu olabilir.
 • Sosyal medyayı aktif olarak kullanmak, takipçi kitlesi oluşturmanız ve popüler bir üretici olmanız için önemlidir.
 • Tasarım yazılımlarını araştırın, en iyi uygulamayı öğrenin! İşinizi kolay bir şekilde yapabileceğiniz programlarla kendinize zaman yaratarak daha fazla üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Öneri içerik: Evden Para Kazanmak

Sıkça Sorulan Sorular

Son olarak tişört tasarlayarak para kazanma 2024 sistemi hakkında sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

Tişört tasarlamak için hangi programlar kullanılabilir?

Tişört tasarlamak için Adobe Photoshop ve Illustrator programlarını kullanabilirsiniz. Eğer başlangıç düzeyindeyseniz tasarım anlayışınızı geliştirmek için Canva da iyi bir başlangıç olabilir.

Printify ücretli mi?

Printify kullanmaya ücretsiz deneme sürümüyle başlayabilir, sonrasındaki 3 ay boyunca aylık 1 $ ödemeyle başlayabilirsiniz. Devamında 32 $ ile 399 $ arasında değişen paketleri satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.